Kultūra

2018.04.12 12:30

Lietuvišką filmą „100 metų kartu“ pristato eurovizinė I. Zasimauskaitės daina

LRT.lt2018.04.12 12:30

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiemet atstovaujanti Ieva Zasimauskaitė lietuviška kūrinio „When We`re Old“ versija pristato dokumentinį Editos Kabaraitės filmą „100 metų kartu“, kuris nuo balandžio 20 d. pasirodo Lietuvos kino teatruose. Atlikėjos teigimu, daina sau rado tobulai tinkantį kino kūrinį.

„100 metų kartu“ – Lietuvos šimtmečiui skirtas dokumentinis filmas, kuriame 15 Lietuvos šimtamečių pakeri optimizmu, o tikri ir nuoširdūs jų pasakojimai ne tik įkvepia, bet ir užkrečia noru gyventi. Filmo pristatyme skamba Vytauto Bikaus sukurta dainos „When We`re Old“ lietuviška versija.

„Ši daina kaip tik ir buvo apie tai, kad svarbu turėti tą žmogų, su kuriuo nebaisu pasenti. Šie senukai atrodo labai laimingi ir įkvepiantys. Aš ir pati norėčiau taip senatvės sulaukti, su savo artimu žmogumi susikabinus už rankų, ir dar mokėti juokauti“ , – žavisi I. Zasimauskaitė.

Atlikėja neslepia susigraudinusi jau nuo pirmųjų filmo kadrų. „Labai gražus filmas. Man neįtikėtina, kad žmonės, sulaukę tokio amžiaus, vis dar yra kartu“, – stebisi dainininkė. I. Zasimauskaitės teigimu, girdėti savo kūrinį tokio filmo pristatyme kelia itin gerus jausmus. „Visada norėjau, kad mano daina skambėtų filme, o dar tokiame… Labai džiaugiuosi, kad tai – lietuviškas filmas, lietuviškas dainos variantas ir tokia graži tema“, – kalba dainininkė.

Lietuvos kino žiūrovai įvertinti dokumentinę E. Kabaraitės juostą „100 metų kartu“ jau galėjo festivalyje „Kino pavasaris“. Čia filmas pelnė „žiūroviškiausio“ lietuviško filmo apdovanojimą, ne vieną dieną laikėsi geriausiai žiūrovų įvertintų filmų viršūnėse, sulaukė teigiamų kritikų atsiliepimų bei žinomų visuomenės veikėjų susižavėjimo, juoko ir ašarų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.