Kultūra

2018.04.12 11:30

Balerina Klaipėdoje sukūrė unikalų Lietuvoje vertikalaus šokio spektaklį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.12 11:30

Kas nutinka, kai pilna jėgų ir idėjų balerina baigia karjerą? Ne, ji nepakabina ant vinies savo puantų – ji imasi naujų kūrybos iššūkių. Pernai vasarą, kai Klaipėda buvo tituluojama Lietuvos kultūros sostine, miestiečius nustebino unikalus baleto šokėjų Aurelijaus Liškausko ir Ingos Briazkalovaitės pasirodymas 14 metrų aukštyje ant Klaipėdos muzikinio teatro bokšto sienos. Vertikalaus šokio pionierė, balerina I. Briazkalovaitė šiandien šokį ant lyno įterpė į spektaklį vaikams „Alisa stebuklų šalyje“.

Vertikalaus šokio pradininkai 8 dešimt. pradžioje buvo amerikiečiai. Dabar jie nieko nebestebina šokius kurdami ant dangoraižių sienų. Žiūrint iš šalies tai neturi nieko bendra su tuo, ką mes įprastai vadiname šokiu. Akrobatiniai triukai susipynę su cirko, šokio elementais išties užburia. Paneigti gravitacijos jėgą panoro klaipėdiečiai.

„Mūsų sėkme nelabai kažkas tikėjo, bet labai norėjau tai įgyvendinti, nes Europoje  yra 3–5 tuo užsiimančios trupės. Ir jos nėra didelės, po 3–4 žmones. Dėl to tai, ką mes padarėme Klaipėdoje, yra unikalu. Tai yra ne kviestiniai žmonės, o mes – patys klaipėdiečiai tai padarėme“, – pabrėžė baleto šokėja I. Briazkalovaitė.

Suktukai, pašokimai, nusileidimai – rodos, baleto šokėjai gimę skraidyti. Tačiau kvapą gniaužiantys vaizdai reikalauja juodo darbo ir ypatingo fizinio pasirengimo. „Dažniausia susiduriama su baimėmis, kurias reikia nugalėti“, – sako šokėja.

Neseniai balerina I. Briazkalovaitė grįžo iš Olandijos ir parsivežė dar drąsesnių idėjų. Tačiau kol kas prieš akis premjera Klaipėdos dramos teatre – režisierės Rūtos Bunikytės spektaklis „Alisa stebuklų šalyje“. Žiūrovai išvys ir Ingą, kuri vertikaliam šokiui pritaikė unikalią teatro sceną.
Šiame spektaklyje susijungia Jaunimo teatro, muzikinio teatro mokyklos, scenoje pasirodys ir Lietuvos meninės gimnastikos daugkartinė čempionė Neda Šerniūtė.

Daugiau apie neįprastą Lietuvoje spektaklį – Agnės Bukartaitės ir Rimanto Navicko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.