Naujienų srautas

Kultūra2018.04.12 08:48

Vrublevskių bibliotekoje – pažintis su Livonijos piešinių kolekcija

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje – pažintis su Johanno Christopho Brotze piešinių rinkiniu, kuriame įamžinta XVIII amžiaus pabaigos tuometės Livonijos teritorijos architektūra ir žmonės. J. Ch. Brotze rinkinys pernai įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ sąrašą.

Latvijos universiteto akademinė biblioteka į Vilnių atvežė J. Ch. Brotze piešinių ir aprašų kolekcijos ekspoziciją, kurioje – tik kelios dešimtys skaitmeninių kopijų iš 3000 J. Ch. Brotze piešinių. Unikaliame rinkinyje tuometės Livonijos miestai, peizažai, žmonės. Pasak archyvarų, į dešimt knygų įrišti stebėtinai gerai išsilaikę piešinių originalai saugomi Latvijos bibliotekoje ir viešai neeksponuojami. Bet tai yra vienas dažniausiai peržiūrimų Latvijos skaitmeninio archyvo rinkinių.

J. Ch. Brotze gimė Vokietijoje, Gerlice, ir baigęs mokslus atvažiavo dirbti į Rygą. Beveik pusšimtį metų jis piešė ir aprašinėjo Livonijos gyvenimą XVIII amžiaus pabaigoje. Pavyzdžiui, jis piešė į Latviją prekiauti atvykusius svetimtaučius, tarp jų ir lietuvius. 14-os tautybių žmonių, apsirengusių nacionaliniais drabužiais, atvaizdai šiandien yra ir svarbus šaltinis mokslininkams.

Daugiau apie kolekciją – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi