Naujienų srautas

Kultūra2018.04.12 08:58

Filharmonijoje – retos G. Verdi operos premjera

Nacionalinės filharmonijos scenoje trečiadienio vakarą premjera – Giuseppe Verdi opera „Falstafas“. Retai pasaulio scenose statomos komiškosios G. Verdi operos ėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.

Operos „Falstafas“ idėją pasiūlęs dirigentas Martynas Staškus sako, kad šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoja daug talentingų būsimų solistų, todėl galėjo imtis šio veikalo. „Falstafas“ – paskutinė G. Verdi opera ir labai skiriasi nuo kitų jo kūrinių.

„Būdamas 79-erių sukūrė paskutinę operą, kuri yra labai šiuolaikiška pagal tą laiką. Kai pademonstruoji, paleidi įrašą iš šios operos, nieks netiki, kad tai yra Verdi“,– sako dirigentas.

Pagrindinį Falstafo vaidmenį atlieka baritonas Ignas Melnikas. Jo teigimu, ne ką lengviau nei solistams, buvo ir akademijos simfoninio orkestro muzikantams.

Siužetas pašiepia žmogiškąsias ydas. Operoje pasakojama apie tai, kaip Falstafas nori pavergti svetimą žmoną, o ši sumano jį pamokyti. Režisierė Jūratė Sodytė veiksmą perkėlė į šiandieną. Falstafas – švaistūnas, 2000-ųjų kartos jaunuolis, įsivaizduojantis, kad yra pasaulio centras.

Daugiau apie premjerą – Monikos Pertrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi