Kultūra

2018.04.10 09:23

Prancūzija padės Saudo Arabijai suformuoti nacionalinį orkestrą ir operą

BNS 2018.04.10 09:23

Prancūzija ruošiasi padėti Saudo Arabijai sukurti nacionalinį orkestrą ir operą, pirmadienį pranešė  prancūzų kultūros ministrė Francoise Nyssen, informuodama apie laukiančius kultūrinius mainus su šia itin konservatyvia Persijos įlankos karalyste.   

„Šiandien su Paryžiaus opera pasirašyta sutartis dėl pagalbos Saudo Arabijai surinkti nacionalinį orkestrą ir operą“, – pranešė F. Nyssen spaudos konferencijoje po derybų su Saudo Arabijos kolega.

Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas  sekmadienį vakarieniavo su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu garsiajame Luvro muziejuje, Paryžiuje.

Tai yra pirmasis princo Mohammedo apsilankymas Prancūzijoje nuo paskyrimo sosto įpėdiniu, atvėrusio kelią jo stulbinamam iškilimui į konservatyvios sunitiškos monarchijos valdžios viršūnę.

Surengęs kelionių po užsienio šalis turą, per kurį jau aplankė JAV, Britaniją ir Egiptą, princas siekia susikurti modernaus reformatoriaus įvaizdį, nors jo šalis tebėra valdoma laikantis itin konservatyvių islamiškų tradicijų.

Didelę įtaką turinčių lobistų ir viešųjų ryšių įmonių palaikomas princas nori pakeisti ir savo šalies įvaizdį, kuris dažnai Vakarams asocijuojasi su džihadistinės ideologijos sklaida ir moterų priespauda.

Pernai jis pranešė apie panaikinamą draudimą moterims vairuoti ir pirmą kartą per daugiau nei tris dešimtmečius duris atversiančius kino teatrus, siekdamas sugrąžinti karalystę prie nuosaikaus islamo.

Ekspertų nuomone, kino teatrų atidarymas ir kitos nepaisant griežto religinio kurso šalininkų prieštaravimų įteisintos pramogos yra bandymas sukurti atsvarą labai nepopuliariam subsidijų apkarpymui, kurio prireikė dėl smukusių naftos kainų.

Vasario mėnesį Saudo Arabijos Generalinė pramogų valdyba (GEA) pranešė 2018-aisiais surengsianti daugiau nei 5 tūkst. festivalių ir koncertų – dukart daugiau nei praėjusiais metais, o per ateinantį dešimtmetį kultūros sektoriui skirsianti 64 mlrd. JAV dolerių.