Kultūra

2018.04.08 19:20

Kybartų bažnyčioje – nauji menininkės J. Uzdilaitės vitražai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.08 19:20

Kybartų eucharistinio išganytojo bažnyčią papuošė žinomos menininkės Jurgos Uzdilaitės vitražinės kompozicijos. Bažnyčia, statyta pagal Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą, šiemet švęs 90-metį. Tokia neorenesansinė bažnyčia – vienintelė Lietuvoje.

Menininkė Jurga Uzdilaitė sako, kad sukurti du vitražus Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčiai prireikė metų. Parengta dešimt projektų, bet sutarus su bažnyčios bendruomene pasirinktas labiausiai atitinkantis bažnyčios pavadinimą. 

„Akcentuoti norėjom eucharistinius simbolius. Jie čia ir yra pavaizduoti – tai taurė, vynuogė, javų varpos, ypač šventas raštas . Eucharistinis simbolis nėra lelija, bet ji yra religinis simbolis – nekaltumo, skaistumo simbolis. Kad šventas raštas toks vienišas nebūtų“, – sako Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas.

Bažnyčios didįjį altorių sukūrė skulptorius Bronius Pundzius. Tokia altoriaus kompozicija yra viena iš nedaugelio dvidešimtojo amžiaus pirmosios pusės Lietuvos bažnytinės dailės kūrinių. Ji atspindi naujos stilistikos skverbimąsi į Lietuvos bažnytinę dailę bei architektūrą.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.