Naujienų srautas

Kultūra2018.04.07 14:47

Anapilin iškeliavo drabužių dizainerė D. Reimerytė-Vitkienė

LRT.lt 2018.04.07 14:47

Šeštadienio rytą, eidama 66-uosius metus, mirė drabužių ir interjero dizainerė, visuomenininkė Daiva Reimerytė-Vitkienė.

„Šiandien netekome mylimos ir mylinčios žmonos, mamos, močiutės Daivos Vitkienės-Reimerytės. Prieš septynerius metus jai buvo diagnozuotas vėžys, kuris, nepaisant gydymo, pastaruosius metus itin smarkiai progresavo. Dėkojame Santaros klinikų gydytojams, personalui, kurie kelerius metus dėjo maksimalias pastangas, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis Daivos buvimu kartu su mumis. Tai – skaudus smūgis, mes nepaprastai pasigesime mūsų Daivutės, mūsų mintys ir maldos visuomet bus su ja“, – rašoma Vitkų šeimos pranešime.

D. Reimerytė-Vitkienė buvo viena ryškiausių savo kartos drabužių dizainerių. Daugelį metų ji dirbo Lietuvos televizijoje, kūrė drabužių dizainą ir dekoracijas įvairiems filmams, serialams.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, D. Reimerytė-Vitkienė kūrė didžiausią tuometinį aukštosios mados festivalį „In Vogue Vilnius“, kurie rengti nuo 1991 iki 1999 metų. Šie festivaliai ne tik supažindino lietuvius su pasaulinėmis mados tendencijomis, Prancūzijos ir kitų šalių mados namų darbais, bet ir padėjo skleistis jauniems lietuviškiems drabužių kūrėjams, rašoma pranešime spaudai.

G. Skaraitienės nuotr.

Šalies mados gerbėjus D. Reimerytė-Vitkienė džiugino išskirtiniais drabužių kolekcijų pristatymais ir parodomis. Ji pirmoji surengė pristatymą bendradarbiaudama su dirigentu Gintaru Rinkevičiumi. D. Reimerytė-Vitkienė Vilniuje taip pat įkūrė privačius autorinio rūbų dizaino mados namus „Salonas 7“.

Lietuvos bajoriškų Reimerių ir Kenstartų šeimų palikuonė D. Reimerytė-Vitkienė buvo ištikima klasikinio interjero stiliaus gerbėja, atkūrė dvarelį gimtuosiuose Molėtuose, pastatė šeimos koplyčią.

D. Reimerytė-Vitkienė žinoma ne tik dėl savo profesinių pasiekimų, bet ir aktyvios visuomeninės, labdaringos veiklos, ypač – paramos daugiavaikėms šeimoms.

D. Reimerytė-Vitkienė bus pašarvota Šv. Kryžiaus bažnyčioje, S. Daukanto g. 1, Vilniuje nuo sekmadienio, balandžio 8-osios, 15 valandos. Mišios bus aukojamos tą pačią dieną, 19 valandą. Vėliau laidotuvės vyks šeimos rate. Artimieji prašo, kad atvykstantieji atsisveikinti su dizainere vietoje gėlių pasirinktų atnešti auką, kuri bus skirta D. Reimerytė-Vitkienė remiamoms daugiavaikėms šeimoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi