Kultūra

2018.04.03 18:45

Geriausias tautodailininkas drožti iš medžio pradėjo ganyklose

Rokiškio krašto muziejuje paskelbus liaudies meno parodos-konkurso „Aukso vainikas 2017“ laureatus, paaiškėjo, kad svarbiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu vėl galės puoštis Adolfas Teresius. Tokį įvertinimą Garliavoje gyvenantis menininkas pelnė trečią kartą.

Senųjų amatų tradicijas Lietuvoje tęsiančius meistrus garliaviškis medžio skulptorius ir kryždirbys A. Teresius tikriausiai galėtų išvardyti vardais, tiek nedaug jų telikę. Jis pats šiemet trečią kartą įvertintas „Aukso vainiku“ – svarbiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu, bet sako vis dar daugiau nežinantis ir nemokantis, nei išmanantis, o konkursuose savo ribotumą pajuntantis dar ryškiau.

Ką nors kruopščiai meistrauti rankomis Adolfas pasakoja mėgęs nuo ankstyvų dienų – tais laikais, kai mokyklose berniukus mokė siuvinėti, jo rankdarbius mokytoja rodydavo kaip pavyzdinius. Pirmuosius kaltelius gavo dovanų iš pažįstamo vargonininko, o drožti iš medžio būsimasis daugkartinis „Aukso vainikų“ laureatas sako pradėjęs kaimo ganyklose.

Apie tautodailininko pripažinimą ir kasdienybę – Giedrės Baltrušytės pasakojime.