Kultūra

2018.03.29 18:38

Lietuvoje ratifikuota pataisyta ET konvencija dėl bendros kino filmų gamybos

LRT.lt2018.03.29 18:38

Seime ratifikuota pataisyta Europos Tarybos (ET) konvencija dėl bendros kino filmų gamybos. Jos nuostatos sudarys lankstesnės sąlygas kino filmų gamintojams Lietuvoje. Konvenciją Seimui pateikė Kultūros ministrė.  

1992 m. Lietuva jau buvo ratifikavusi ET konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos. Atsižvelgiant į 2016 m. pataisytą ET konvenciją, Kultūros ministerija parengė šios konvencijos įstatymo projektą, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

Konvencija buvo pataisyta atsižvelgiant į naujų technologijų naudojimą kino filmų gamyboje, skirtingą valstybių finansinį pajėgumą, ekonominius ir finansinius pokyčius sektoriuje bei didėjančias bendrų kino filmų gamybos ne su Europos Tarybos šalimis apimtis.

Ratifikavus naują konvencijos variantą, bus išplėstos tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybės. Susitarimas leis ET fondo „Eurimages“, remiančio kūrybinių kinematografinių ir audiovizualinių darbų bendrą gamybą ir platinimą, lėšas naudoti ne tik ET valstybių narių, bet ir kitų šalių, tokių kaip Izraelis ar Kanada, kino filmų gamintojams ir platintojams.

Pataisytoje konvencijoje taip pat sumažinti bendragamintojų mažiausi galimi įnašai. Tai – leis Lietuvos kino filmų gamintojams prisidėti prie didelio biudžeto bendros kino filmų gamybos projektų, pasisemti vertingos profesinės patirties iš užsienio kino gamintojų.

ET „Eurimages“ fondas finansuoja bendrų Europos kino filmų gamybą, platinimą ir demonstravimą.  Nup pat įkūrimo 1988 m. fondas skyrė daugiau kaip 0,5 mlrd. eurų 1834 bendrų filmų gamybai. „Eurimages“ paramą yra gavę daugiau kaip 10 Lietuvos filmų.

Lietuvos kino centras yra atsakingas už ET konvencijos nuostatų įgyvendinimą Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.