Kultūra

2018.03.29 11:30

43 metus aktorius grimuojanti Alina: mūsų laikais teatras buvo šventovė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.29 11:30

Amžinybėn jau iškeliavę aktoriai Vytautas Grigolis, Viktoras Valašinas, Rūta Staliliūnaitė ir daugybė šių dienų Lietuvos teatro scenos grandų – visi jie buvo kasdieniai kaunietės Alinos Nėniūtės pašnekovai. Moteris daugiau kaip keturis dešimtmečius dirba Nacionalinio Kauno dramos teatro grimuotoja.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre žibėjo ir tebežiba daugybė Lietuvos teatro scenos žvaigždžių. Beveik visi čia dirbantys ar anksčiau dirbę aktoriai prieš žengdami į sceną užsukdavo pas A. Nėniūtę – ji jau 43 metus čia dirba grimuotoja. Sako, gyvenimas prabėgo nejučia, bet ir šiandien prisimena, kad darbintis teatre bijojo, nes aktorius ir režisierius tada laikė beveik dievybėmis.

„Mes net lipom į teatrą per langą. Viena, būdavo, nusiperka, gauna Laisvės alėjoje bilietą, atidaro tualeto langą, ir mes visi kiti sulipam, kas nori. Šitaip buvo tas garsus laikotarpis, kokioje devintoje klasėje. Tai va taip ir baimė atsirado, kaip dabar į tą šventovę pakliūsi dirbti. Juk mūsų laikais teatras buvo šventovė“, – pasakoja Nacionalinio Kauno dramos teatro grimuotoja.

Išmėginti grimo meistro darbą Alinai pasiūlė anksčiau teatre įsidarbinusi kaimynė. Tais laikais net neegzistavo grimuotojo specialybė, žinios ir profesinės paslaptys buvo perduodamos iš lūpų į lūpas, o imtis tekdavo net tokių užduočių, kurių jauni vizažistai nė neįsivaizduoja.

Daugiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže.