Kultūra

2018.03.27 19:06

43 metus grimuotoja dirbanti A. Nėniūtė laikosi vienos geležinės taisyklės

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.27 19:06

Amžinybėn jau iškeliavę aktoriai Vytautas Grigolis, Viktoras Valašinas, Rūta Staliliūnaitė ir daugybė šių dienų Lietuvos teatro scenos grandų – visi jie buvo kasdieniai kaunietės Alinos Nėniūtės pašnekovai. Moteris daugiau kaip keturis dešimtmečius dirba Nacionalinio Kauno dramos teatro grimuotoja.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre žibėjo ir tebežiba daugybė Lietuvos teatro scenos žvaigždžių. Beveik visi čia dirbantys ar anksčiau dirbę aktoriai prieš žengdami į sceną užsukdavo pas Aliną Nėniūtę – ji jau 43 metus čia dirba grimuotoja. Sako, gyvenimas prabėgo nejučia, bet ir šiandien prisimena, kad darbintis teatre bijojo, nes aktorius ir režisierius tada laikė beveik dievybėmis.

Išmėginti grimo meistro darbą Alinai pasiūlė anksčiau teatre įsidarbinusi kaimynė. Tais laikais net neegzistavo grimuotojo specialybė, žinios ir profesinės paslaptys buvo perduodamos iš lūpų į lūpas, o imtis tekdavo net tokių užduočių, kurių jauni vizažistai nė neįsivaizduoja.

Viskas, kas ištariama grimo kambaryje, grimo kambaryje ir lieka. Tokia geležinė Alinos Nėniūtės taisyklė, kurios jokie permainų vėjai nepakeis. Kaip ir besišypsančio grimuotojos žvilgsnio – kad įtempčiausias aktoriaus minutes prieš žengiant į sceną bent kiek praskaidrintų savo žmogaus ramybė.

Daugiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.