Kultūra

2018.03.27 16:11

Mirė garsi prancūzų aktorė S. Audran

ELTA2018.03.27 16:11

Eidama 86-uosius metus, mirė garsi prancūzų aktorė Stephane Audran (tikroji pavardė – Colette Suzanne Dacheville). Tai antradienį naujienų agentūrai AFP pranešė artistės sūnus Thomas Chabrolis, taip pat žinomas aktorius.

Gautomis žiniomis, aktorė mirė „dėl ligos padarinių“.

S. Audran pradėjo aktorės karjerą praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje Paryžiaus teatrų scenose. Kino ekrane ji debiutavo nedideliais antrojo plano vaidmenimis prancūzų naujosios bangos režisierių juostose. Ji plačiai išgarsėjo bendradarbiaudama su Claude`u Chabroliu, kuris vėliau tapo jos vyru. Jų pirmasis bendras darbas buvo filmas „Pusbroliai“ (Les Couisins, 1959), kuriame S. Audran atliko vieną iš epizodinių vaidmenų.

Vėliau aktorė tapo svarbiausia C. Chabrolio mūza, jo juostuose S. Audran vaidino pagrindinius vaidmenis. Šie darbai pelnė jai didelį populiarumą ir pripažinimą Prancūzijoje ir už jos ribų. Aktorė pasiekė karjeros viršūnę aštuntajame dešimtmetyje, kai nusifilmavo tokiose žinomose C. Chabrolio juostose kaip „Mėsininkas“ (Le Boucher, 1970) ir „Kruvinos vestuvės“ (Les Noces rouges, 1973).

S. Audran bendradarbiavo ir su garsiuoju ispanų režisieriumi Luisu Bunueliu. Už vaidmenį jo filme „Kuklus buržuazijos žavesys“ (Le Charme discret de la bourgeoisie, 1972) ji 1973 metais gavo prestižinę britų premiją BAFTA kaip geriausia aktorė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.