Kultūra

2018.03.26 20:00

Europos kultūros sostine tapęs Olandijos miestas Leuvardenas turi didelių planų

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2018.03.26 20:00

Drauge su Maltos sostine Valeta 2018 metų Europos kultūros sostine paskelbtas ir Olandijos miestas Leuvardenas. 100 tūkstančių miesto vadovai tikina – šiais metais Leuvardenas turi didelių planų.  

Kvapą gniaužiantis peizažas ir laukinė, vėjų košiama pakrantė supa 2018-ųjų Europos kultūros sostinę. Dambų saugomas Leuvardenas įsikūręs šalies šiaurėje esančioje Fryzijoje. Dėl vaizdingų kanalų ir namų aukštais stogais miestas dar vadinamas „mažuoju Amsterdamu“.

Leuvardeno meras Ferdas Crone`as teigia siekiantis kurti vieningą Europą ir diskutuoti apie bendras jos problemas.

„Apie ką mes norėtume diskutuoti su europiečiais – apie visas bendras Europos problemas. Apie biologinę įvairovę, klimato kaitą, skurdą, nedarbą, daugiakalbiškumą. Mums svarbu, kad visi europiečiai apie tai tarpusavy diskutuotų. Kurkime vieningą Europą ir galvokime apie savo ateitį“, – sako miesto meras.

40 tūkst. gyventojų priėmė šią žinią atvira širdimi ir dalyvavo atidarymo renginiuose, vykusiuose trijose miesto aikštėse.

Leuvardene iki XVIII-ojo amžiaus buvo karalių rezidencija, miestas ir toliau lieka populiari Nyderlandų karališkosios šeimos apsilankymų vieta. Vietiniai tikina, kad visi miesto svečiai privalo pamatyti pasvirusį Leuvardeno bokštą, nors jis ir mažiau žinomas nei garsusis jo giminaitis Pizoje. Kadaise čia ketinta pastatyti didžiausią bažnyčią Nyderlanduose, tačiau bokštas pradėjo grimzti ir pasviro.

Šiemet kultūros sostinė kelia labai ambicingus tikslus. Vyks daugiau kaip 300 renginių, į juos įsitrauks tūkstančiai miesto gyventojų.

Daugiau apie tai – reportaže.