Kultūra

2018.03.27 10:18

Lietuviškas filmas „Sengirė“ žavi tarptautinę auditoriją

LRT.lt2018.03.27 10:18

Antrasis Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“ tęsia sėkmingą kelionę po tarptautinius festivalius. Pasaulinę premjerą pradėjęs prestižiniame IDFA festivalyje, šį kartą filmas įtrauktas į didžiausio dokumentinio filmų festivalio Skandinavijos regione CPH:DOX programą, rašoma pranešime spaudai.

„Sengirė“ įtraukta į specialią festivalio programą CPH:SCIENCE, skirtą specialiai atrinktiems filmams, nagrinėjantiems su mokslu ir technologijomis susijusias temas. Į šią programą atrenkami dokumentiniai filmai ir medijos projektai, kurie kūrybiškai ir įdomiomis formomis kalba apie mokslines temas. Programos sudarytojų nuomone, M. Survilos dokumentinė poema yra vertinga ne tik menine, bet ir moksline prasme, nes skatina atkreipti dėmesį į išlikusius seniausius miškus ir juose gyvenančius gyvūnus. 

„Toks festivalio organizatorių sprendimas iš pradžių mane nustebino. Juk filme nėra jokio užkadrinio balso, kuris kalbėtų apie gamtosaugines ar mokslines problemas. Labai džiaugiuosi, kad tai, ką norėjau perduoti vaizdu – rūpestį gamta – pasirodo galima pajausti ir be jokių žodžių“, – pranešime cituojamas režisierius M. Survila. 

Filmas "Sengirė" from Survila on Vimeo.

Po filmo premjeros Danijoje, vienas iš festivalio organizatorių Larsas Ronnowas Torpas neslėpė savo nuostabos: „Tiesą sakant aš niekada gyvenime netikėjau, kad filmas be žodžių, be muzikos gali taip įtraukti. Puikiai nufilmuotas, puikus garso takelis. Absoliučiai fantastiškas filmas.“

Dokumentinės juostos režisierius M. Survila labai džiaugiasi tarptautiniu pripažinimu, tačiau teigia, kad jam didžiausias ir svarbiausias įvertinimas – Lietuvos auditorijos susidomėjimas. „Filmą kūrėm ne užsieniečiams, bet, visų pirma, lietuviams apie Lietuvos miškus. Labai nekantriai laukiu pirmųjų žiūrovų reakcijų į filmą“, – sako režisierius.

Nuo 2003 metų CPH:DOX festivalis greitai augo ir tapo vienu didžiausiu Europos dokumentinių filmų renginiu, pritraukiančiu labai įvairaus žanro filmus. Festivalį per 11 dienų aplanko beveik 100 tūkst. žmonių.

Filmui „Sengirė“ taip pat suteikta garbė būti „Kino pavasario uždarymo filmu. Lietuvoje filmą bus galima pamatyti daugelyje Lietuvos kino teatrų nuo kovo 29 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.