Kultūra

2018.03.22 23:37

Pristatyta kompozitoriaus V. Augustino kūrybos plokštelė

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.22 23:37

Kompozitorius ir choro dirigentas Vaclovas Augustinas pristatė pastarųjų dviejų dešimtmečių kūrybos plokštelę „Tau bet kokios sutemos šviesios“. Su Vilniaus kameriniu choru „Jauna muzika“ V. Augustinas įrašė tik dalį savo kūrinių – chorines dainas religine tema.  

Jei reikėtų keliais žodžiais pristatyti kompozitoriaus Vaclovo Augustino chorinės muzikos rinkinį „Tau bet kokios sutemos šviesios“, tektų išskirti kompozitoriaus sugebėjimą chorui suteikti didingo, spalvingo instrumento skambesį ir stiprius, prasmingus kompozicijų tekstus. Religinės temos kūrinius pristatęs V. Augustinas teigia, kad Dievo paieškos jo kūryboje užima svarbią vietą, todėl rinkdamas kūrinius plokštelei ilgai nedvejojo.

Augustinas yra žinomas liaudies dainų aranžuotojas, nemažai jo kūrinių chorui sukurti Vlado Braziūno tekstais. Pažįstamas ir kaip grupės „Antis“ dainų kūrėjas, V. Augustinas sako, kad norėtų įrašyti ir sukurtus stambios formos, instrumentinius kūrinius, kaip prieš penkerius metus odę „Malda už tėvynę“, kurią atliko du sopranai, du chorai ir simfoninis orkestras. Šiemet, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui kompozitorius tikisi sukurti iškilmingas mišias.

Vaclovas Augustinas nuo 1992 m. vadovauja Vilniaus kameriniam chorui „Jauna muzika“. Su juo įrašė ir kompaktinę plokštelę. Kolektyvas yra laimėjęs daugelį tarptautinių konkursų, pelnęs geriausio Europos choro titulą, koncertavęs garsiausiose pasaulio salėse.

Vilniaus rotušėje vykusio koncerto programa ir susitikimas su kompozitoriumi dar vyks Šiauliuose bei Druskininkuose.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.