Kultūra

2018.03.17 17:57

Žygio „Vardan tos“ šauklė E. Mildažytė: sukūrėme visiškai naują tradiciją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.17 17:57

Šeštadienį į Radviliškį užsuko žygis „Vardan tos“. Jis skirtas šių metų Dainų šventei. Norima pakviesti 4 milijonus pasaulio lietuvių liepos 6-ąją kartu sugiedoti Šimtmečio „Tautišką giesmę”.  

Vidurdienį skambant varpams radviliškiečius į tautinį sūkurį įsuko žygio dalyviai. Aikštėje susirinkusius miestiečius linksmino Dainų šventei  besirengiantys rajono dainų ir šokių kolektyvai. Kaskart iš geležininkelininkų sostine vadinamo Radviliškio į Dainų šventę išvyksta daugiau nei 400 dalyvių.

Pasak laikinosios Radviliškio kultūros centro vadovės Indrės Ginkevičienės, kasmet šventėje dalyvauti ruošiasi Radviliškio chorai, teatrai, kapelos, folkloro ansambliai, šokėjai.

Pasak rengėjų, žygiu norima pranešti, kad Dainų šventė – ne savaitės renginys, o nenutrūkstantis procesas, kuriame dalyvauja tūkstančiai, ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenančių žmonių. Todėl šventės nuotaika neturi likti vien repeticijų salėse,o pasklisti po visą pasaulį.

„Labai svarbu pranešti kitą žinią, kad ta „Tautiška giesmė“, kuria  sukūrėme visiškai naują tradiciją, tai yra pastarųjų dešimtmečių tradicija ir visi noriai jungiasi. Norisi, kad mes giedotume jau 4 milijonų pulku, būriu, o gal jūra žmonių“, – sako žygio „Vardan tos“ šauklė, LRT laidų vedėja Edita Mildažytė.

Daugiau apie tai – Lidijos Jankauskienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.