Kultūra

2018.03.15 23:14

Atidaryta paroda apie analoginę fotografiją

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.15 23:14

„POST“ galerijoje Kaune rengiamasi parodos „Camera Obscura“ atidarymui – penktadienį čia savo darbus, kurtus analoginės fotografijos technika, eksponuos per keliasdešimt kelių kartų fotomenininkų.

Pirmą kartą analoginės fotografijos paroda surengta 2012-aisiais „Fluxus ministerijoje“ Kaune, ji buvo skirta išimtinai „pinhole“ technologijai. 

Antroji paroda pernai „POST“ galerijoje surengta praėjus penkeriems metams. Ketvirtiadienį šioje galerijoje rengiamasi trečiai grupinei parodai, kuri bus atidaryta penktadienį. Šis projektas skirtas apžvelgti analoginės fotografijos tendencijas Lietuvoje.

„Šis projektas vyksta trečią kartą ir skirtas analoginės foto tendencijoms Lietuvoje ir ne tik, yra autorių ir iš Amerikos. Viso dalyvauja virš 50 autorių nuo Jono Meko, Romualdo Rakausko, Arūno Kulikausko iki pirmo kurso studentų, kurie tik pradeda fotomenininko kelią“, – sako parodos kuratorius Andrius Pukis.

Parodos rengėjai pabrėžia, kad tai bus atvira analoginės fotografijos paroda, todėl ekspozicija bus nuolatos pildoma. Prie jau numatytų autorių laukiama ir daugiau pasiūlymų iš menininkų, kuriančių analoginę fotografiją.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.