Kultūra

2018.03.14 12:31

Spektaklis „Nežinoma žemė. Šalčia“: ką girdėjote apie Šalčininkus?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.14 12:31

Ką žinote apie Lietuvos periferiją? Ką girdėjote apie Šalčininkus ir Šalčininkų rajoną? Į šiuos klausimus bando atsakyti naujojo nacionalinio dramos teatro spektaklio „Nežinoma žemė. Šalčia“ kūrybinė trupė - dramaturgai Andrius Jevsejevas, Eglė Vitkutė, režisierius Jonas Tertelis, aktoriai. Per kūrybinį procesą jie rinko įvairias istorijas, darė interviu su Šalčininkų gyventojais, organizavo dirbtuves, kuriomis siekė pažinti šią Lietuvos dalį ir, pasak spektaklio režisieriaus, įbristi į Šalčios upę.

„Šalčininkai, visų pirma, įdomiausia, kad jie arti Vilniaus ir niekas apie juos nieko nežino ir momentais mums netgi atrodo bekalbant su šalčininkiečiais, kurie dirba Vilniuje, bet gyvena čia, kartais net atrodo, kad tai yra dar vienas Vilniaus mikrorajonas, kaip Grigiškės, kaip Naujoji Vilnia ar Pilaitė. Mums nežinomas ir nepažintas kraštas, kuris kaip ir Visaginas apipintas mitais iš medijos, politinių dalykų. Noras buvo įbristi į tą Šalčios upę ir pasižiūrėti, kaip čia yra. Įėjus tas spektaklis virto ne tik miestelio portretu, bet per miestelį ir Lietuvos periferijos portretu“, – LRT sakė režisierius J. Tertelis.

Spektaklio „Nežinoma žemė. Šalčia“ premjera šį penktadienį Šalčininkų kultūros centre, kitą savaitgalį – Nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje. Po premjerinių spektaklių jų rodymo erdvėse vyks susitikimai su kūrybine grupe. Pokalbius moderuos rašytojas Mindaugas Nastaravičius.

Išsamiau – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.