Kultūra

2018.03.09 00:04

M. Žilinsko galerijoje pristatyta moterų dailininkių kūrybos paroda „Spyruoklės laiku“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.09 00:04

Kaune, Mykolo Žilinsko dailės galerijoje, atidaryta paroda „Spyruoklės laiku“, kurioje pristatomi „Lewben Art Foundation“ kolekcijoje esantys dailininkių darbai.  

Ekspozicijoje pristatomi Marijos Teresės Rožanskaitės, Kazės Zimblytės, Jurgos Barilaitės, Magdalenos Birutės Stankūnienės ir kitų menininkių darbai. Į tris dalis: „Atidėjimą“, „Veiksmą“ ir „Atomazgą“ suskirstytą parodą kuratorė siūlo suvokti kaip kino juostą padedančią įsigilinti į kiekvienos autorės menines ar kitokias pažiūras.

Pagrindinis kūrinys, įkvėpęs parodos kuratorę interpretuoti „Veiksmo“ tema – Kristinos Ališauskaitės „Tarp žvaigždžių“. Čia pavaizduotas fontanas, savotiška užuomina į šių dienų aktualijas.

„Moterų klausimai dabar yra įtampoj ir sproginėja po truputėlį, bet, kita vertus, aš manau, kad mes esam gana laiminga šalis, nes mes balsavimo teisę gavome 20 metų anksčiau už Prancūziją ir 70 metų anksčiau negu Šveicarija, o dabartinėje dailės akademijoje yra tiek talentingų menininkių ir jos dominuoja, kad po kurio laiko reikės kelt klausimą atvirkščiai“, – sakė  parodos kuratorė, dailėtyrininkė Monika Krikštopaitytė.

Paroda M. Žilinsko dailės galerijoje veiks iki balandžio pabaigos.

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.