Kultūra

2018.03.08 08:02

Artėja „Kino pavasaris“

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.08 08:02

Kitą savaitę Vilniuje ir kituose dešimt Lietuvos miestų prasidės 23-asis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“.

Kitą ketvirtadienį festivalį „Kino pavasaris“ Vilniuje kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ pradės prancūzų režisieriaus Xaviero Legrano filmas „Sūnaus globa“.

Festivalis tą pačią dieną prasidės ne tik Vilniuje, bet ir kituose 10 miestų: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Gargžduose, Anykščiuose ir Varėnoje.

Pasak festivalio rengėjų, šiemet festivalyje bus mažiau filmų ir programų, 112 pilnametražių ir 60 trumpametražių suskirstyti į 5 programas: „Metų atradimai“, „Festivalių favoritai“, „Meistrai“, „Kritikų pasirinkimas“ ir „Europos debiutų“ konkursas. Pasak rengėjų, programų mažiau siekiant palengvinti žiūrovams atsirinkti labiausiai patiksiančiuosius.

„Meistrų programa ypatinga – skirta Jeanui Vigo. Jis svarbus ir pristatysime visus sukurtus filmus, kurių, deja, tik 4, vienas pilnas, kiti – trumpametražiai. Nors režisierius sukūrė tik 4 filmus, bet paliko įtaką, tada parodysime ir filmus, kuriuos įkvepia. Tą įtaką įdomu stebėti, tai ir iš Senegalo, ir Didžioji Britanija, taip pat tą romantiškąją atspindės prancūzų Marcelio Carne „Ūkų krantinė“ ir rusų Špalikovo „Ilgas“, – pasakojo viena iš „Kino pavasario“ programos sudarytojų Mantė Valiūnaitė.

Programoje, kaip visuomet, bus ir šių metų tarptautinių Kanų, Berlyno kino festivalių laimėtojai, „Oskarų“ laureatai. Tai „Sidarbinių lokių“ laimėtojai – Malgožatos Šumovskos filmas „Veidas“ ir Aleksejaus Germano Jaunesniojo filmas „Dovlatovas“. Taip pat ir Kanų kino festivalio direktoriaus Thierry Fremaux juosta „Lumiere“, filmas „Jūsų Vincentas“ – bendras lenkų ir britų tapytas animacinis filmas apie Vincentą Van Gogą. Filmą Kino pavasaryje pristatys jo autoriai, festivalyje taip pat lankysis „Oskarų“ ir „Auksinių gaublių“ nominantas filmo „Floridos projektas“ režisierius Seanas Bakeris.

„Labiausiai džiaugiuosi mažai Lietuvoje žinomo svečio iš Izraelio A. Gitai apsilankymu. Jis viešės 22-24 dienomis ir pristatys filmą į „Į vakarus nuo Jordano upės“. Šis režisierius jau daugelį metų žiūri į Izraelio ir Palestinos konfliktą. Jis grįžta į okupuotas vietas, kalbasi su visais. Norisi supažindinti su jo kūryba“, – sakė M. Valiūnaitė.

Festivalyje – ir lietuvių filmų premjeros. Tai Giedrės Beinoriūtės filmas „Kvėpavimas į marmurą“ ir  Mindaugo Survilos „Sengirė“, kuris ir uždarys Kino pavasarį kovo 29-ąją.

Ketvirtadienį „Kino pavasaris“ rengia abonementų akciją – juos įsigijusiems bilietai kainuos pigiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.