Naujienų srautas

Kultūra2018.03.05 15:13

Kovo 11-ąją Kaunas išskleis pusės kilometro trispalvę

LRT.lt 2018.03.05 15:13

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kauniečiai ir miesto svečiai šiemet minės su trenksmu: nuo iškilmingo minėjimo Karo muziejaus sodelyje, eisenos su įspūdingo dydžio vėliavomis iki koncerto Rotušės aikštėje ir galiausiai šventinę dieną vainikuosiančio nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo „Žalgirio“ arenoje, rašoma Kauno savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Renginių organizatoriai jau dėlioja paskutinius taškus gausioje programoje ir scenarijuose. Kaip įprasta, šventinė diena prasidės Šv. Mišiomis Kauno Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje ir arkikatedroje bazilikoje. Toliau ją pratęs varpų muzikos koncertas bei iškilmingas Kovo 11-osios minėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Iškart po jo čia pat prasidės šventinė eisena „Apjuoskime Kauną trispalve“, pakviesianti tūkstančius kauniečių jungtis nešant milžiniškas vėliavas iki Kauno rotušės. Viena 250 metrų ilgio trispalvė pajudės iš K. Donelaičio gatvės nuo Karo muziejaus sodelio, o kita tokio pat dydžio vėliava simboliškai bus nešama iš Nepriklausomybės aikštės.

Laisvės alėjoje eisenos turėtų susilieti ir vieningai pasiekti Rotušės aikštę. Čia rengiamas flashmob`as „Mano kraštas“. Iš susijungusių trispalvių kauniečiai sudarys didžiulę širdį, kuria apjuos Rotušės aikštę. Netrukus scenoje pasigirs muzika. Iki pat vakaro vyksiančiame šventiniame koncerte pasirodys Vidas Bareikis, grupės „Baltasis Kiras“, „The Station“, „Melo-M“ su Liepa Mondeikaite ir kiti atlikėjai.

Dar vienas koncertas kauniečių lauks vakare. „Žalgirio“ arenoje šventinę dieną vainikuos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas. Kovo 11-osios motyvais prasidėsiantį dainų konkursą tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, taip pat bus galima stebėti didžiuliame ekrane Rotušės aikštėje.

Iš viso šventinėje programoje kovo 5–15 dienomis numatyta trys dešimtys proginių renginių.

Visi kauniečiai ir miesto svečiai tądien į juos galės vykti viešuoju transportu. Kauno miesto tarybos sprendimu, per valstybines šventes Kauno mieste kursuojantys autobusai ir troleibusai keleivius veš nemokamai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi