Naujienų srautas

Kultūra2018.03.05 07:56

Išdalinti 2018-ųjų „Oskarai“

Holivude pirmadienį dalintos „Oskarų“ statulėlės. Tai – jau 90 tokia ceremonija.

Pagrindinį – geriausio filmo „Oskarą“ 2018-ųjų apdovanojimuose pelnė „Vandens forma“ (The Shape of Water). Šio filmo režisierius Guillermo del Toro laimėjo ir geriausio režisieriaus „Oskarą“. „Vandens forma“ – kritikų pripažinimą pelniusi fantastikos juosta apie nebylės valytojos romaną su mįslinga jūrų būtybe.

Priimdamas apdovanojimą per ceremoniją Holivudo kino teatre „Dolby Theater“ meksikietis režisierius pasiskelbė esąs imigrantas ir gyrė kino gebėjimą „ištrinti liniją smėlyje“. Šiuos komentarus jis išsakė Jungtinėse Valstijose tvyrant nusiteikimui prieš imigrantus.

Apdovanotas dokumentinis filmas apie dopingo skandalą Rusijoje 

Amerikiečių režisieriaus Bryano Fogelio dokumentinis filmas „Ikaras“ (Icarus) apie olimpinį judėjimą sukrėtusį Rusijos dopingo skandalą sekmadienį pelnė JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą.

„Oskaras“ skirtas filmui, vaizduojančiam, kaip B. Fogelis stengiasi išnarplioti dopingo sistemas, pasitelkusį į pagalbą autoritetingą rusų mokslininką Grigorijų Rodčenkovą. Jie kartu atliko eksperimentų ir išsiaiškino, kaip galima apeiti patikrinimus dėl dopingo. Šios jų pastangos atsidūrė skandalo, dėl kurio iš daugelio Rusijos sportininkų buvo atimta teisė dalyvauti Rio de Žaneiro ir Pjongčango olimpiadose, centre.

Buvęs Rusijos kovos su dopingu agentūros (RUSADA) vadovas G. Rodčenkovas buvo atleistas iš pareigų pabėgo į Jungtines Valstijas.

Jo suteikta informacija padėjo kanadiečių teisininkui Richardui McLarenui parengti išsamią nepriklausomą ataskaitą Pasaulinei antidopingo agentūrai (WADA) apie Rusijos sportininkų dopingo vartojimą. Tame dokumente, kuris vietomis priminė romaną apie Šaltojo karo laikų šnipus, buvo detaliai aprašyta, kaip veikė dopingo programa, įskaitant faktus apie tai, kaip valstybės agentai slapta išgabendavo sportininkų šlapimo mėginius iš tyrimų laboratorijų.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Apdovanojimą skiriu daktarui Rodčenkovui. Tikimės, kad „Ikaras“ taps žadinančiu skambučiu. Taip, tai filmas apie Rusiją, bet dar labiau – apie būtinybę kalbėti tiesą, ypač dabar“, – per ceremoniją Los Andželo kino teatre „Dolby Theatre“ atsiimdamas apdovanojimą sakė B. Fogelis.

G. Oldmanas pelnė geriausio aktoriaus „Oskarą“ už vaidmenį „Tamsiausioje valandoje“

Dėl Kino akademijos apdovanojimo taip pat varžėsi Steve'o Jameso juosta „Abacus“ apie JAV nekilnojamojo turto paskolų krizę, prancūzų kino veteranės Agnes Vardos filmas „Faces Places/Visages Villages“, Feraso Fayyado „Paskutinieji žmonės Alepe“ (Last Men in Aleppo) ir Yance'o Fordo „Strong Island“.

Gary Oldmanas sekmadienį pelnė geriausio aktoriaus „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį filme „Tamsiausia valanda“ (Darkes Hour), vaizduojančiame, kaip Winstonas Churchillis 1940 metų gegužę tapo Didžiosios Britanijos premjeru, vykstant Antrajam pasauliniam karui.

Reuters/Scanpix nuotr.

Dėl JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimo taip pat varžėsi aktorius, nusifilmavęs juostoje „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name), Danielis Day-Lewis, suvaidinęs filme „Phantom Thread“, Danielis Kaluuya, pasirodęs  filme „Pradink“ (Get Out) ir Denzelis Washingtonas – už vaidmenį trileryje „Roman J. Israel, Esq“.

Geriausia aktorė – F. McDormand

Frances McDormand sekmadienį laimėjo geriausios aktorės „Oskarą“ už įtūžusios motinos, kovojančią su vietos pareigūnais, nesugebančiais išsiaiškinti jos dukros nužudymo, vaidmenį kriminalinėje dramoje „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri).

F. McDormand, anksčiau pelniusi JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą už vaidmenį filme „Fargo“, pastatė savo „Oskaro“ statulėlę ant scenos ir dedikavo šį apdovanojimą visose kategorijose nominuotoms moterims.

Dėl geriausios aktorės apdovanojimo taip pat varžėsi Saoirse Ronan, suvaidinusi filme „Lady Bird“, Margot Robbie – už vaidmenį filme „Aš esu Tonia“ (I, Tonya), Sally Hawkins, pasirodžiusi fantastinėje juostoje „Vandens forma“ (The Shape of Water) ir Meryl Streep – už vaidmenį filme „Valstybės paslaptis“ (The Post).

  • „Oskarą“ už geriausias dekoracijas bei muziką gavo „Vandens forma“.
  • Geriausias originalus scenarijus – „Pradink“, jo autorius Jordanas Peelas.
  • Geriausias adaptuotas scenarijus – Jameso Ivory „Vadink mane savo vardu“. 
  • Geriausia antraplane aktore išrinkta Alison Janney už vaidmenį filme „Aš Tonia“.
  • Geriausiu aktoriumi už antraplanį vaidmenį tapo Samas Rockwellas, suvaidinęs juostoje „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“. 
  • Geriausiu animaciniu filmu paskelbtas „Koko“. 
  • Filmo „Diunkerkas“ kūrėjai į sceną lipo keliskart – jiems atiteko statulėlės už geriausią garsą, garso montažą.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi