Kultūra

2018.03.04 17:13

Kultūros tarybą palieka rašytojas R. Kmita

BNS 2018.03.04 17:13

Iš Lietuvos kultūros tarybos traukiasi rašytojas, literatūrologas, radijo kultūrinių laidų vedėjas Rimantas Kmita.  

R. Kmita sako, kad lėšas kultūros ir meno programoms skirstančią instituciją palieka dėl asmeninių priežasčių, norėdamas skirti laiko kitiems darbams.

„Reikėjo susidėlioti prioritetus, nes lakstant tarp daugybės darbų nė vieno gerai nepadarysi. Buvau nusprendęs dirbti ir tokiomis sąlygomis, bet sveikata sustabdė ir privertė kažko atsisakyti. Šiaip mes daug kalbame, kad valstybės pinigai turėtų būti skirstomi atsakingai, bet nesudaromos sąlygos, kad žmonės tiems darbams tikrai turėtų pakankamai laiko“, – BNS sakė R. Kmita.

Kultūros taryba atsakinga už kultūros ir meno programų, projektų ir kitokių priemonių finansavimą. Ji taip pat turi administruoti Kultūros rėmimo fondo lėšas, skirti kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą, organizuoti kultūros ir meno tyrimus, koordinuoti jų įgyvendinimą, stebėti, kaip įgyvendinami projektai.

Kandidatus į tarybą siūlo fiziniai ir juridiniai asmenys, institucijos nariais gali tapti nepriekaištingos reputacijos asmenys, žinomi pasiekimais kultūros ar meno srityse, turintys ir ne mažesnę kaip 5 metų patirtį įgyvendinant kultūrinius projektus.

Kandidatus iš pasiūlytų pretendentų atrenka specialūs rinkėjai.

Tarybą sudaro 11 narių, juos ketverių metų kadencijai tvirtina Vyriausybė. Pastaroji taryba patvirtinta pernai gegužę.