Kultūra

2018.03.03 13:06

„Auksinė avietė“ už blogiausią 2017-ųjų juostą atiteko „Emodži filmui“

BNS2018.03.03 13:06

„Emodži filmui“ (The Emoji Movie) šeštadienį atiteko „Auksinė avietė“ už blogiausią 2017 metų juostą; pirmąkart per 38 metus šis negarbingas Holivudo apdovanojimas buvo skirtas animaciniam kūriniui.

Galbūt šio filmo, kurio vienas iš pagrindinių herojų – emoji piktograma, vaizduojanti išmatų krūvelę, likimas ir negalėjo būti kitoks.

„Šių metų ydingų filmų sąraše pirmauja opusas apie piktogramas ir kalbančią išmatų krūvelę“, – sakoma „Auksinių aviečių“ pranešime, kuriame buvo paskelbti šių metų abejotinos šlovės apdovanojimų laureatai. Jame teigiama, kad „Emodži filmas“, kuriam „mirtinai trūksta originalumo“, pasirodė metais, kai „Holivudo perdirbtų šiukšlių kalnas pasiekė visų laikų aukštumas“.

Kasmetinių „Auksinių aviečių“ apdovanojimų laimėtojai, kaip įprasta, buvo paskelbti šeštadienį, dieną prieš JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų teikimo ceremoniją.

„Emodži filmas“ gavo keturias iš 10 „Auksines avietes“: už blogiausią filmą, scenarijų, režisierių ir ekrano duetą. Pastaroji statulėlė atiteko „bet kuriems dviem erzinantiems emoji“ iš to filmo.

Blogiausiu 2017-ųjų aktoriumi buvo pripažintas Tomas Cruise'as (Tomas Kruzas) už vaidmenį „Mumijoje“ (The Mummy).

Trims „Oskarams“ per savo karjerą nominuotas aktorius dar neturi nė vieno Kino akademijos apdovanojimo, bet dabar jau bus gavęs dvi „Auksines avietes“.

Pirmąją T. Cruise'as gavo 1994 metais už vaidmenį filme „Interviu su vampyru: vampyrų kronikos“ (Interview with the Vampire). Tąkart jo ir Brado Pitto (Bredo Pito) duetas buvo pripažintas blogiausia ekrano pora.

Blogiausios 2017-ųjų aktorės apdovanojimas atiteko režisieriui ir aktoriui Tyleriui Perry (Taileriui Periui), jau 10-ą kartą suvaidinusiam žilaplaukę moteriškę naujausiame savo filme „Boo 2! A Madea Halloween“.

Blogiausia antro plano aktore tapo Kim Basinger (Kim Besindžer) už vaidmenį juostoje „50 tamsesnių atspalvių“ (Fifty Shades Darker). Ji prisijungė prie ypatingos aktorių, laimėjusių ir „Auksinę avietę“, ir „Oskarą“, kompanijos: Faye Dunaway (Fei Danavej), Lizos Minnelli (Laizos Mineli) ir Halle Berry (Heil Beri).

„Auksinė avietė“ už blogiausią antro plano aktorių buvo paskirta „Tėtukas namie 2“ (Daddy's Home 2) suvaidinusiam Melui Gibsonui. Praėjusiais metais jis gavo Atpirkimo apdovanojimą, nes kelių „Auksinių aviečių“ statulėlių savininkas pernai buvo nominuotas „Oskarui“ už dramą apie Antrąjį pasaulinį karą „Pjūklo ketera“ (Hacksaw Ridge).

Remiantis kelių tūkstančių žiūrovų atsiliepimais filmų vertinimo tinklapyje „Rotten Tomatoes“, specialus apdovanojimas atiteko filmui „Gelbėtojai“ (Baywatch).

Likusių nominacijų laureatus internetiniu balsavimu renka per 1 000 „Auksinės avietės“ apdovanojimų fondo narių iš 49 JAV valstijų ir 27 užsienio šalių.

„Auksinės avietės“ buvo įsteigtos 1980 metais kaip atsvara Holivudo apdovanojimų sezonui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.