Kultūra

2013.06.27 12:13

Filmui „Sangailė“ skirta „Eurimages“ parama

LRT.lt2013.06.27 12:13

Lietuvos kino centro paremtam vaidybiniam pilnametražiui filmui „Sangailė“ paramą skyrė ir Europos Tarybos Europos kino paramos fondas „Eurimages“.

Lietuvos kino centro paremtam vaidybiniam pilnametražiui filmui „Sangailė“ paramą skyrė ir Europos Tarybos Europos kino paramos fondas „Eurimages“.

„Sangailė“ buvo viena iš 21 paramą laimėjusių bendros gamybos filmų. Fondo parama bendros Lietuvos ir Prancūzijos gamybos juostai „Sangailė“ siekia 110 tūkst. eurų (beveik 380 tūkst. litų).

Kino gamybos įmonės „Fralita Films“ pateiktam filmo gamybos projektui finansuoti Lietuvos kino centras 2013 m. skyrė 500 tūkst. litų valstybės paramos. Dar 500 tūkst. litų planuojama skirti 2014 m.

„Filmui  „Sangailė“ kartu su režisiere ruošėmės dvejus metus, todėl labai džiaugiamės, kad mūsų darbas yra įvertintas. Pirmiausiai pavyko užsitikrinti finansavimą Lietuvoje, kurio pagrindu pavyko gauti ir „Eurimages“ paramą“, – sako filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Filmo režisierė Alantė Kavaitė jau daugiau nei dvidešimt metų gyvena ir kuria Prancūzijoje. Kaip pilnametražio filmo režisierė ji debiutavo 2007 m. mistine drama „Ecoute le Temps“ („Laiko garsai“).

„Sangailė“ – filmas apie jaunos merginos baimes ir svajones. Sangailė svajoja skraidyti akrobatiniu lėktuvu, bet kad įveiktų aukščio baimę, jai teks patirti daug nusivylimų, skausmo, o taip pat ir atradimų, vedančių link išsilaisvinimo.

Filmą prodiusuoja įmonė „Fralita Films“ kartu su Prancūzijos partnere įmone „Les Films d‘Antoine“.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt