Kultūra

2015.09.08 13:45

Ekranizuos R. Šepetys bestselerį apie tremtį

LRT.lt2015.09.08 13:45

Amerikos ir Lietuvos kūrėjai suvienijo jėgas pirmajam bendram filmui anglų kalba. Naujoji juosta bus sukurta pagal didžiulio populiarumo visame pasaulyje sulaukusią lietuvių kilmės JAV rašytojos Rūtos Šepetys knygą „Tarp pilkų debesų“ (angl. „Between Shades of Gray“).

Amerikos ir Lietuvos kūrėjai suvienijo jėgas pirmajam bendram filmui anglų kalba. Naujoji juosta bus sukurta pagal didžiulio populiarumo visame pasaulyje sulaukusią lietuvių kilmės JAV rašytojos Rūtos Šepetys knygą „Tarp pilkų debesų“ (angl. „Between Shades of Gray“).

Būtent šio kūrinio ekranizacijai bendra lietuvių ir amerikiečių komanda įsigijo išskirtines teises vos prieš keletą dienų.

2011-aisiais JAV išleista  knyga „Tarp pilkų debesų“ sulaukė tarptautinio pripažinimo ir pateko į „New York Times“ bestselerių sąrašą, tad teisės ekranizuoti šią dramatišką istoriją vaikėsi ne vienas Holivudo kūrėjas, tačiau R. Šepetys pasirinko darbą su lietuvių komanda – prodiuseriu Žilvinu Naujoku ir JAV gimusiu lietuvių kilmės režisieriumi ir prodiuseriu Mariumi Markevičiumi. Pastarasis taps ir naujosios juostos režisieriumi.

„Tai pirmas kartas, kai lietuviams suteikiama galimybė prisidėti kuriant filmą pagal tokį karštą ir geidžiamą scenarijų. Mudu su Mariumi dirbdami kartu ketiname sujungti mano patirtį platinant ir prodiusuojant filmus su jo užtikrinta reputacija ir patirtimi Holivude. Buvo daugybė norinčių iš Holivudo, kurie siekė gauti teises ekranizuoti knygą. Esu labai laimingas, kad Rūta pasirinko būtent mus. Filmas bus kuriamas knygos originalo (anglų) kalba“, – sakė būsimo filmo prodiuseris Ž. Naujokas.

Apie 15-metės Linos Vilkas ir jos mamos bei brolio tremtį 1941-aisiais pasakojanti knyga jau išleista daugiau kaip 40-yje šalių, ją galima perskaityti 26-omis kalbomis. Pati R. Šepetys yra lietuvių pabėgėlio duktė.

„Netveriu džiaugsmu. Tai, kad šią istorijos akimirką ekranizuos žinomi lietuviai, yra mano svajonės išsipildymas. Marius ir Žilvinas drauge sujungs Holivudo galią ir Lietuvos grožį, autentiškumą ir istorinį tikslumą. Vertindama pasiūlymus nė nesvarsčiau – mano pirmasis pasirinkimas buvo burtis į komandą su lietuviais, kurie širdimi suprastų šią vilties ir meilės istoriją.

Viliuosi, kad rasime galimybių filmą filmuoti Lietuvoje ir galėsime leisti lietuviams patiems vaizdais perteikti savo istoriją“, – kalbėjo rašytoja.

Entuziastingai nusiteikęs ir būsimo filmo režisierius bei prodiuseris M. Markevičius. „Su maloniu jauduliu imuosi šio naujo projekto ir partnerystės. Po „Kitos svajonių komandos“ svarsčiau daug darbo pasiūlymų, tačiau vos perskaitęs „Tarp pilkų debesų“ supratau, kad tai bus kitas mano filmas. Šis projektas apjungia mano aistrą ir susidomėjimą Lietuvos istorija bei itin turtingus ir kompleksiškus herojus, kurie padeda papasakoti šią svarbią istoriją. Kartu su Žilvinu ir Rūta mes sukursime ypatingą filmą, kurį pripažins visame pasaulyje“, – ambicijų neslėpė jis.

 „Žinome, kad kinas – efektyviausias būdas būti išgirstam. Ši proga – unikali galimybė Lietuvai parodyti save ir pasidalinti savo istorija su visu pasauliu“, – sakė Ž. Naujokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt