Kultūra

2018.03.02 11:00

R. Meilutytė viliasi, kad filmas „Rūta“ padės susiduriantiems su psichologinėmis problemomis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.03.02 11:00

„Tikriausiai viena didžiausių mano asmeninių pergalių – paskutinis etapas, pastarosios dienos, kai pristatėme filmą (...) Visas projektas yra labai asmeniškas, labai artimas“, – po neseniai pristatyto filmo „Rūta“ sakė olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

Filmo „Rūta“ autorius Ronaldas Buožis atskleidžia nusprendęs kurti filmą apie olimpinę čempionę prieš pat Rio de Žaneiro olimpiadą. Jis buvo susidomėjęs, ko reikia, kad taptum pasaulyje pripažintu sportininku. Pats filmo kūrimas užtruko daugiau nei 1,5 metų.

„Kurdami filmą neturėjome aiškaus scenarijaus, tiesiog plaukėme pasroviui ir fiksavome viską“, – pasakoja R. Buožis.

Filme apie sportininkę svarbi socialinė žinutė – depresiją išsigydžiusi R. Meilutytė ragina kalbėti apie psichologines problemas ir jas spręsti.  

„Mano patirtis ir žmonės, kurie man padėjo, kai man buvo sunku, paskatino apie tai kalbėti. Kai man buvo šiek tiek lengviau, supratau, kad negaliu nepasidalinti šita patirtimi. Supratau, kad daug žmonių kenčia dėl įvairiausių dalykų ir patiria įvairių sunkumų. Jaučiau pareigą, kad turiu pasidalinti [patirtimi], ir jei po šio filmo padėsiu bent vienam žmogui, būsiu be galo laiminga“, – sako olimpinė čempionė, pridurdama, kad kasdien dirba su savimi.

Daugiau apie filmą – pokalbis su R. Meilutyte ir juostos kūrybine komanda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.