Kultūra

2018.03.01 09:04

Išrinkti „Aukso paukštės“ laimėtojai

LRT.lt2018.03.01 09:04

Lietuvos nacionalinis kultūros centras kiekvieną pavasarį dvylika „Aukso paukščių“ įvertina geriausius metų kolektyvus ir jų vadovus už reikšmingą ir aktyvią meninę veiklą, naujas programas, laimėtas prizines vietas, teigiama pranešime spaudai.

Geriausio krašto folkloro ansamblio ir vadovo nominacija skirta Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansambliui „Platelee“ ir vadovui Aivarui Alminui, Geriausiu miesto folkloro kolektyvu ir vadovu tapo Vilniaus miesto folkloro ansamblis „Virvytė“ ir Loreta Sungailienė.

Geriausiu suaugusiųjų choru ir vadovu tapo Šiaulių universiteto Muzikos pedagogikos katedros mišrus choras „Studium“ ir vadovė Birutė Janonienė, Geriausiu vaikų arba jaunimo (moksleivių) choru ir vadove – Prienų „Žiburio“ gimnazijos jaunimo mišrus choras ir Roma Ruočkienė.

Geriausio vaikų ir jaunimo (moksleivių) mėgėjų teatro ir vadovo nominaciją pelnė du kolektyvai – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ ir vadovė Birutė Šneiderienė bei Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras „Drãma“ ir Asta Liukpetrienė.

Geriausiu liaudiškų šokių ansambliu pripažintas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Sietuva“, meno vadovas Edmundas Žička ir instrumentinės grupės vadovai Donatas Jaraminas, Dainora Kinderienė. Geriausios liaudiškų šokių grupės apdovanojimą laimėjo Prienų rajono kultūros ir laisvalaikio centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ ir vadovė Ligita Gedminienė.

Geriausio pučiamųjų instrumentų orkestro nominacija skirta Panevėžio r. Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestrui „Sklepučini“ ir vadovui Vilmantui Vapsvai. Geriausias liaudiškos muzikos ansamblis – Kretingos meno mokyklos liaudies instrumentų orkestras ir vadovai Donatas Merkelis, Danutė Černienė. 

Geriausio naujai susikūrusio mėgėjų meno kolektyvo ir vadovo nominacija atiteko Kaišiadorių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Žilvita“ ir jo vadovei Laimai Morkūnienei.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ šiemet skirta baletmeisterei, režisierei Leokadijai Dabužinskaitei. Apdovanojimas bus teikiamas Dainų šventės Ansamblių vakaro metu Vilniaus Kalnų parke liepos 4 d.