Kultūra

2018.02.28 11:21

Elektroninės muzikos žurnalas „Secret Thirteen“ pristato elegancijos ir triukšmo vakarą

LRT.lt2018.02.28 11:21

Tarptautinis eksperimentinės muzikos žurnalas „Secret Thirteen“ ruošiasi dar kartą savo eklektišką turinį klausytojams pristatyti ne internete, kaip įprasta, o gyvo koncerto metu. Praėjusį lapkritį gimusi renginių serija „Flatlines“ skirta pristatyti unikalias vizijas bei neįprastų sprendimų nebijančius atlikėjus, rašoma pranešime spaudai.

Kovo 14 d. Vilniuje vyks antroji serijos dalis, kurioje pasirodys du muzikiniai projektai – „Paper Dollhouse“ iš Didžiosios Britanijos ir „Duy Gebord“ iš Lenkijos.

„Paper Dollhouse“ – tai bričių Astrud Steehounder ir Ninos Bosnic projektas, 2012 metais startavęs susvajingu eksperimentinės folk muzikos albumu „A Box Painted Black“. Jų vėlesnėje kūryboje atsirado vis daugiau sintezatorinių melodijų, sodrios ir subtilios popmuzikos ar net praėjusio amžiaus pabaigos reivo garsyno. Klausantis šios muzikos, juntama stipri atmosfera, o prieš akis iškyla Šiaurės Anglijos laukai bei Londono pramoniniai priemiesčiai. Visus šiuos elementus apjungia A .Steehounder balsas, turintis savyje ir vaiduokliškos, naktinės melancholijos, ir pop elegancijos.

Duetas ką tik išleido naują albumą „The Sky Looks Different Here“, o prestižinis muzikos žurnalas „Wire“ teigia, kad „Paper Dollhouse talentas slypi įtikinančių garso tekstūrų kūrime, kurios gali nuvesti iki gilių, tranzo būsenas menančių kontempliacijų“.

Taip pat renginyje pasirodysiantis varšuvietis Duy Gebord – perspektyvus muzikos prodiuseris, kuriantis grubius triukšmo bei eksperimentikos prisotintus garso objektus bei leidžiantis juos kasečių pavidalu. Jo kompozicijos, turinčios tiek kasetinės šilumos, tiek skaitmeninio rūpumo, balansuoja tarp triukšmo ir organinės atmosferikos. Atlikėjas neseniai išleido kasetę vienoje įdomiausių Lenkijos įrašų kompanijų „Pointless Geometry“, yra grojęs tokiuose festivaliuose kaip „Tauron Nowa Muzyka“ bei legendiniame „Unsound Festival“ Krokuvoje, su kuriuo „Secret Thirteen“ bendradarbiauja jau ne vienerius metus.

Antroji „Flatlines“ serija suteikia galimybę išgirsti eklektiškų ir netikėtų garsų. Abu atlikėjai netelpa į konkrečius žanrinius rėmus, tačiau ir nesistengia to daryti. Žanrai jų kūryboje tėra priemonė kūrybinėms vizijoms įgyvendinti. Tai puikiai susisieja su „Secret Thirteen“ komandos teiginiu, kad jų renginių tikslas nėra mados ar didelių vardų vaikymasis, o greičiau noras šviesti bei atvežti tai, ko niekas kitas neatvežtų.

Daugiau informacijos rasite čia. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.