Kultūra

2018.02.28 11:29

„Pelėdų kalnas“ bando skintis kelią į Kanų kino festivalį

LRT.lt2018.02.28 11:29

Šių metų gegužę vyksiančiame tarptautiniame Kanų kino festivalyje savo laimę bandys ir Audriaus Juzėno pokario meilės drama „Pelėdų kalnas“. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, filmo koprodiuserė Jacqueline Quella jau pateikė filmo paraišką festivaliui ir neabejoja, kad filmas turi puikias galimybes pasirodyti Kanuose.

„Pamačiusi filmą likau sužavėta kūrybinės komandos darbu. Žinoma, tai, ar filmas bus parodytas tarptautiniame Kanų filmų festivalyje, priklausys nuo to, kokio žanro filmų festivalio organizatoriai ieškos. Turiu įtarimų, kad šiemet jie palankiau žiūrės į juostas, kuriose dominuoja stiprių moterų charakteriai. Gera žinia ta, kad „Pelėdų kalne“ yra labai gerų moterų kuriamų personažų. Kinematografine prasme filmas išties įspūdingas, labai stiprus ir garso takelis, o visų aktorių vaidyba išties aukšto lygio. Tad šansų tikrai yra“, – sako J. Quella.

Pasak J. Quella, „Pelėdų kalno“ parodymas Kanų kino festivalyje padėtų užtikrinti tarptautinį platinimą bei leistų A. Juzėno pokario meilės dramai pelnytai pasiekti žiūrovus už Rytų Europos ribų.

J. Quella – viena iš žymiausių Jungtinės Karalystės kino prodiuserių, jos portfolio – kelios dokumentinės juostos ir daugiau nei 15 filmų, įskaitant „Oskarui“ nominuotus „Don`t tell“ bei „Romanzo Criminale“. Pastarasis 2006 m. pelnė Europos filmų akademijos nominaciją. Jacqueline taip buvo ir Emilio Vėlyvio filmo „Redirected/Už Lietuvą“ vykdančioji prodiuserė.

Pokario meilės dramos „Pelėdų kalnas“ siužetas nukelia į 1947–1953 metų Lietuvą, kai Antrojo pasaulinio karo chaosą ištvėrusi „sulaužyta“ jaunoji karta turėjo rinktis tarp emigracijos, traukimosi į mišką ir prisitaikymo tuometinėje okupuotoje šalyje.

Tarptautinis Kanų kino festivalis vyks šių metų gegužės 8–19 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.