Naujienų srautas

Kultūra2018.02.27 14:33

Projektas knygon.lt ragina atrasti Lietuvą skaitant

Projekto Lietuvon.lt autorius Karolis Žukauskas kartu su Inga Vilime pristato naują iniciatyvą knygon.lt, kuri skatintų keliauti Lietuvoje pagal knygų siužetus. Idėją I. Vilimė susapnavo, bet prisipažino užsienyje dažnai leidusis į keliones pagal perskaitytų knygų motyvus.

„Principas paprastas: tiesiog atsidarius puslapį knygon.lt randate Lietuvos žemėlapį, ten sužymėta apie 120 knygų. Maršrutus galite rinktis pagal 7 kategorijų sąrašą: romanai, poezija, knygos vaikams, detektyvai, arba rinktis pagal kategorijas – pasirinkus kažkurią konkrečią knygą išmetamas maršrutas, kuris susietas su knyga. Arba paspaudi ant paties žemėlio esančią knygą, (...) pagal kurią gali išsirinkti maršrutą ir keliauti“, – projekto principą aiškina K. Žukauskas.  

I. Vilimė tvirtina, kad projektas tęsiamas, skaitytojai siūlo papildomus maršrutus ir yra raginami toliau tai daryti. Tačiau idėjos autorė atkreipia dėmesį, kad į projektą neįtraukiami kelionių vadovai. Ji ragina labiau akcentuoti grožinės literatūros knygas, biografijas, žymių žmonių gyvenimų aprašymus..

„Visos į žemėlapį įtrauktos knygos yra svarbios, tiesiog reikia vietas atrasti, išryškinti“, – pasakoja idėjos autorė ir ragina mokinius bei pedagogus leistis į literatūrines ekskursijas.

Daugiau apie iniciatyvą – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi