Kultūra

2018.02.27 14:33

Projektas knygon.lt ragina atrasti Lietuvą skaitant

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.27 14:33

Projekto Lietuvon.lt autorius Karolis Žukauskas kartu su Inga Vilime pristato naują iniciatyvą knygon.lt, kuri skatintų keliauti Lietuvoje pagal knygų siužetus. Idėją I. Vilimė susapnavo, bet prisipažino užsienyje dažnai leidusis į keliones pagal perskaitytų knygų motyvus.

„Principas paprastas: tiesiog atsidarius puslapį knygon.lt randate Lietuvos žemėlapį, ten sužymėta apie 120 knygų. Maršrutus galite rinktis pagal 7 kategorijų sąrašą: romanai, poezija, knygos vaikams, detektyvai, arba rinktis pagal kategorijas – pasirinkus kažkurią konkrečią knygą išmetamas maršrutas, kuris susietas su knyga. Arba paspaudi ant paties žemėlio esančią knygą, (...) pagal kurią gali išsirinkti maršrutą ir keliauti“, – projekto principą aiškina K. Žukauskas.  

I. Vilimė tvirtina, kad projektas tęsiamas, skaitytojai siūlo papildomus maršrutus ir yra raginami toliau tai daryti. Tačiau idėjos autorė atkreipia dėmesį, kad į projektą neįtraukiami kelionių vadovai. Ji ragina labiau akcentuoti grožinės literatūros knygas, biografijas, žymių žmonių gyvenimų aprašymus..

„Visos į žemėlapį įtrauktos knygos yra svarbios, tiesiog reikia vietas atrasti, išryškinti“, – pasakoja idėjos autorė ir ragina mokinius bei pedagogus leistis į literatūrines ekskursijas.

Daugiau apie iniciatyvą – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.