Kultūra

2018.02.27 14:33

Trečioji „Kūrybingumo mokyklos“ pamoka: griebkite banaliausias idėjas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.27 14:33

Ar kūryboje svarbios idėjos – tik didelės idėjos? „Kūrybingumo mokyklos“ pamokas toliau pristatantys Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius tikina, kad tai tik mitas. „Griebkite banaliausias idėjas, bet jei darysite išmanydami, apie ką kalbate, viskas su jumis bus gerai“, – sako T. Ramanauskas.

Trečioje „Kūrybingumo mokyklos“ pamokoje jos autoriai tikina – neverta tikėti vaikystėje brukta idėja, kad kurti gali esą tik didingi kūrėjai.  

„Kūrybingumo trauma – mes ją gauname vaikystėje ir po to nešiojamės, nes mums sako, kad kurti yra labai rimtas užsiėmimas, kurti gali tik didingi kūrėjai, ir jie užsiima grandioziniais projektais. Pavyzdžiui, Dostojevskis parašė daugybę milžiniškos apimties romanų, štai čia yra kūryba“, – sako K. Sabolius.

Bet išskirtiniais filmais garsėjantis austrų kino režisierius ir scenaristas Michaelas Haneke turi kitą nuomonę. Jam nėra temos, kuri būtų tabu, jis, pavyzdžiui, kalba apie prievartą, nacizmą, depresiją.

Anot T. Ramanausko, galima sukurti siaubingą juostą prasmingomis temomis arba galima nufilmuoti įstabiai pribloškiantį filmą apie savo močiutės kavutę. Didelės temos dažnai baigiasi fiasko – banalybėmis, nuvalkiotais sprendimais, o mėgindamas suprasti paprastą, bet gerai pažįstamą dalyką, gali atrasti dideles temas.

Daugiau apie tai – trečios pamokos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt