Kultūra

2018.02.25 19:27

Karaliaučiuje atšvęstas valstybės atkūrimo šimtmetis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.25 19:27

Karaliaučiuje švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kalbėta ir apie kylančias problemas išsaugant tapatybę, tradicijas ir savą kalbą. Ir pripažinta, kad ne visiems tai pavyksta. 

Ne vieną dešimtmetį Karaliaučiuje gyvenantys lietuviai turi nemažai bičiulių, su kuriais kartu puoselėja beveik tūkstantmečio Mažosios Lietuvos literatūrą ir kultūros paveldą. 

„Šios žemės istorija ypač susijusi su literatūriniu Mažosios Lietuvos palikimu. Turime pagrindą bendrystei su Lietuva. Mus vienija Kristijonas Donelaitis, Imanuelis Kantas, Vydūnas ir kiti“, – sako Kaliningrado srities rašytojų sąjungos pirmininkas Borisas Bartfeldas.

Tačiau ne visi iš maždaug 10 tūkstančių lietuvių kilmės asmenų, gyvenančių Karaliaučiuje, bendrauja lietuviškai. 

Nors kalbos galima mokytis sekmadieninėje mokyklėlėje, 18-oje regiono švietimo įstaigų lietuvių kalbos pamokose arba etnokultūros fakultatyvuose. 

Karaliaučiuje susirinkusiems švęsti atkurtos Lietuvos šimtmečio, koncertavo kamerinis orkestras NIKO, o vienas žinomiausių regiono dailininkų, Lietuvos bičiulis Jevgenijus Pečerskis padovanojo tris paveikslus , nutapytus Tolminkiemyje, ten kur dirbo ir palaidotas K. Donelaitis.

Daugiau šventės akimirkų – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt