Naujienų srautas

Kultūra2018.02.23 12:11

„100 metų kartu“: vyresni už atkurtą Lietuvą kviečia į pasimatymą Knygų mugėje

LRT.lt 2018.02.23 12:11

Lietuvos šimtamečius įamžinusio projekto „100 metų kartu“ kūrėjai kviečia susitikti Vilniaus knygų mugėje, kurioje pirmą kartą pristato savo projekto dalį – fotoalbumą, teigiama pranešime spaudai.

„Šešėliais neužmaskuoti, skaidrūs veidai yra tarsi žinutė, kad dažniau pažiūrėtume savo artimam žmogui į akis, jį išklausytume“, – savo fotoprojektą „100 metų kartu“ pristato fotografė Monika Požerskytė.

Kūrėja susitiko su 100 ir daugiau metų sulaukusiais Lietuvos piliečiais, išklausė jų pasakojimų, išgyvenimų, neįtikėtinų istorijos vingių. Visa tai sugulė į albumą „100 metų kartu“, kuris Lietuvos skaitytojams pirmą kartą pristatomas Vilniaus knygų mugėje.

Fotografijos albumas – tik dalis Lietuvos valstybės 100-mečiui skirto projekto. Senolių ilgaamžiškumo receptus, istorinius pasakojimus užfiksavo ir režisierė Edita Kabaraitė, perkėlusi visa tai į dokumentinį filmą „100 metų kartu“.

Visa projekto kūrybinė komanda kviečia į „100 metų kartu“ pristatymą Vilniaus knygų mugėje penktadienį, 20 val. 5.1 konferencijų salėje. Čia žada pasidalyti tuo, ką išgirdo ir pamatė, ko išmoko ir sužinojo, žiūrėdami į 100 metų žmogų, pasakojantį savo istoriją.

Pristatyme dalyvaus projekto fotografė M. Požerskytė, režisierė E. Kabaraitė, kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas ir projekto sumanytojas Marius Čiuželis.

„Įamžinome dalį tikros, gyvos, žmogaus išjaustos Lietuvos istorijos. Ateikite, pasidalinsime ja ir su Jumis“, – kviečia projekto prodiuseris.  

Fotografijų albumą „100 metų kartu“ galima rasti III Knygų mugės salėje, 3.18 stende.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi