Kultūra

2018.02.19 18:03

M. Mažvydo biblioteka skųs teismui lygių galimybių kontrolieriaus išvadas

BNS2018.02.19 18:03

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka žada skųsti teismui nepalankias lygių galimybių kontrolierės išvadas, kad neišdavusi vaikiškos knygos įstaiga diskriminavo studentę dėl jos amžiaus.

Biblioteka nurodo, kad lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės tyrimas „atliktas neprofesionaliai ir nevisapusiškai“, neįvertinant bibliotekų veiklą reglamentuojančių teisės aktų, taip pat neįsigilinant į Lietuvos bibliotekų sistemos specifiką, tarptautinę nacionalinių bibliotekų praktiką.

„Toks kontrolierius sprendime nurodytų argumentų ydingumas, suponuojamas paviršutiniško ir neadekvataus situacijos traktavimo, nulėmė neteisingą, nepagrįstą ir visuomenę klaidinantį sprendimą, kuris dirbtinai eskaluoja situacijos problemiškumą. Pažymime, kad visuomenės informavimo priemonėse paviešintas tikrovės neatitinkantis kontrolieriaus pranešimas padarė Nacionalinės bibliotekos dalykinei reputacijai didelę žalą. Nacionalinė biblioteka skųs kontrolieriaus sprendimą“, – teigiama bibliotekos pranešime.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė sukritikavo tvarką, kad biblioteka neišduoda dalies knygų suaugusiems asmenims.

Skundą pateikusi studentė nurodė, jog jai į namus pasiimti Oskaro Wilde`o knygos, o bibliotekos darbuotojos paaiškino, kad ši knyga priklauso Vaikų ir jaunimo literatūros departamentui bei išduodama tik vaikams ir moksleiviams. Studentei pasiūlyta knygą skaityti pačioje bibliotekoje.

Kontrolierė kreipėsi į bibliotekos generalinį direktorių siūlydama panaikinti registruotų bibliotekos lankytojų amžiaus apribojimą, privilegijuojantį tik kelias vartotojų grupes.