Kultūra

2018.02.19 15:12

Įmonės ir organizacijos kviečiamos rašyti nacionalinį diktantą

LRT.lt2018.02.19 15:12

Nacionalinio diktanto organizatoriai kviečia visas šalies įmones ir organizacijas prisijungti prie kalbos puoselėjimo iniciatyvos ir rašyti diktantą. nacionalinis diktantas vyks kovo 2 d., penktadienį, 11 val. Transliacijos per LRT RADIJĄ trukmė – maždaug 40 min.

„Taisyklinga kalba ne tik įmonės ar organizacijos prestižas, tai pirmiausia – pagarba savo valstybei, savo šaknims ir istorijai. Kolektyvų, rašančių diktantą, būrys kasmet vis didėja. Tikimės, kad šiemet jų bus dar daugiau. Nėra jokių išankstinių reikalavimų dalyviams – pakanka turėti popieriaus, rašiklį ir galimybę klausyti radijo transliacijos“, – pranešime cituojama Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė bankų, informacinių technologijų, energetikos, ligoninių atstovai. Diktantas buvo organizuojamas ministerijose, prie popieriaus lapų su rašikliais palinko ir kariškiai.

Rašyti diktanto jau ne pirmus metus renkasi ir Vilniaus prekybos administracija. Šiemet Vilniaus prekybos grupės paramos fondas „Dabar“ tapo pagrindiniu konkurso rėmėju.

Praktiniai patarimai, rašysiantiems diktantą

I etapas

• Rašyti diktantą gali visi – tam reikalingas tik radijo arba interneto ryšys, popieriaus lapas ir rašiklis. 

• Įmonės ir organizacijos kviečiamos iš anksto pranešti apie savo dalyvavimą ir preliminarų dalyvių skaičių el. paštu diktantas@diktantas.lt. 

• Užsiregistravusiems atsiųsime diktanto lapo maketą – išsispausdinkite jį. Rašyti suliniuotame lape kur kas patogiau.

• Jeigu rašyti diktantą nusprendėte spontaniškai ir nesiregistravote, dalyvauti vis tiek galite – svarbiausia atsiųskite mums savo diktantą.

• Diktanto dieną (2018-03-02) įmonės darbuotojai renkasi savo patalpose ir rašo diktantą. Transliacija per LRT RADIJĄ bei internetu – 11 val. Įmonių ir organizacijų atstovai taip pat gali rašyti savivaldybėje, mokykloje arba bibliotekose. Transliacijos trukmė – apie 40 minučių.

• Pasibaigus transliacijai koordinatorius surenka darbus ir išsiunčia organizatoriams (viename voke).

• Kadangi apie rezultatus asmeniškai informuosime tik geriausiai parašiusius ir patekusius į konkurso finalą, rekomenduojame pasidaryti savo diktanto kopiją (pvz., nuotrauką mobiliuoju telefonu). Galėsite pasitikrinti patys, kaip jums sekėsi, kai kovo 5 d. paskelbsime originalų tekstą www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

• Kiekvienas diktantą rašęs asmuo lapo viršuje būtinai turi nurodyti vardą, pavardę, kontaktinį telefoną, el. paštą ir įmonę, kuriai atstovauja.

• Koordinatorius surenka darbus ir išsiunčia organizatoriams iki 2018 m. kovo 5 d.

II etapas – diktanto finalas

• Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys (iki 4 klaidų).

• Finalo dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.