Kultūra

2018.02.17 10:50

Šiauliuose atidengtas meninis akcentas su keturių signatarų parašais

LRT.lt2018.02.17 10:50

Šimtmečio renginiai, prasidėję dar išvakarėse, Šiauliuose tęsėsi ir Vasario 16-ąją. Šiauliečiai gausiai rinkosi prie Juliaus Janonio gimnazijos, čia buvo atidengtas meninis akcentas  su Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarų Mykolo Biržiškos, Stepono Kairio, Alfonso Petrulio ir Jono Vileišio parašais, sakoma pranešime spaudai.

Tautiniais kostiumais pasipuošę moksleiviai, vėliavėles rankose laikantys šiauliečiai, veidus trispalvėmis papuošę fotografai vos tilpo gimnazijos kieme. Dalyvius dainomis sveikino J. Janonio gimnazijos choras, buvo sugiedotas Lietuvos himnas, keturių signatarų gyvenimo istorijas priminė gimnazijos moksleiviai, sveikinimo žodį tarė miesto meras Artūras Visockas.

„Gerbiami svečiai, gerbiami Šiaulių miesto gyventojai, Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo paskelbimas 1918 metų vasario 16 dieną ir modernios valstybės kūrimas pagrįstai laikomas vienu reikšmingiausių mūsų istorijos tarpsnių. Šiauliai turi didžiuotis savo signatarais didžiavyriais ir šią gimnaziją drąsiai galime vadinti Signatarų gimnazija. Mes turime puikių pavyzdžių, turime į ką lygiuotis ir iš ko mokytis, kaip reikia mylėti savo Valstybę. Su Vasario 16-ąja“, – sakė Šiaulių miesto meras A. Visockas.

Šis simbolinis akcentas, dėl kurio prie gimnazijos sugužėjo daugybė šiauliečių, svarbus kiekvienam miesto gyventojui, tačiau ypatingą reikšmę jis turi Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenei, tad miesto meras gimnazijos direktoriui Rimui Budraičiui įteikė dovaną, kuria galės džiaugtis visi moksleiviai.

„Čia yra apie 700 specialių rašiklių, kuriuos galės gauti tik šita bendruomenė. Tuo galės ir didžiuotis! Šiais rašikliais moksleiviai galės parašyti gražiausius savo tekstus“, – mokyklos bendruomenę sveikino A. Visockas.

Simboline, dėkingumo puokšte pasveikintas buvo ir meninio akcento autorius, architektas Vytenis Rudokas.

„Atėjo metas atidengti šį gražų akcentą. Šiaulių meras A. Visockas kartu su svečiais – Jelgavos meru Andriu Ravinšu ir Pernu „Kultūros darbo“ redaktoriumi, prašome atidengti akcentą“, – kvietė renginio vedėja.

Atidengimo ceremoniją lydėjo šiauliečių ir miesto svečių aplodismentai ir šūksniai, o į orą simboliškai buvo paleisti geltoni, žali ir raudoni balionai. Šiauliečių akis prikaustė neeilinė kompozicija – leidžiant balionus, trys iš jų pakibo medyje ir išsidėstė Lietuvos vėliavos spalvų rikiuote.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.