Kultūra

2018.02.16 16:42

„100 metų kartu“: gyvenimo istorijos pasakoja mūsų valstybingumo istoriją

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.16 16:42

Projektas „100 metų kartu“ – tai Lietuvos šimtamečių, pirmųjų atkurtos Lietuvos piliečių, kino portretai ir šimtamečių nuotraukų albumas. „Mūsų filmų ir nuotraukų herojai yra nugyvenę 100 metų, kai kurie – ir daugiau. Pasakodami savo gyvenimo istoriją jie pasakoja ir mūsų valstybingumo istoriją“, – apie projekto idėją sako filmo „100 metų kartu“ režisierė Edita Karabaitė.

„[Senoliai pasakoja, kad] laikai buvo sudėtingi, bet man labiausiai patiko, kad visi mano kalbinti senoliai šypsosi – jie pasirinko gyvenimą. Šiandien, būdami 100 metų, jie sugeba džiaugtis, didžiuotis Lietuva, valstybe, priimti viską, kaip yra, ir šypsotis“, – sako filmo „100 metų kartu“, kuriame pristatoma 14 senolių portretų, režisierė.

Projekto kūrėjos teigė, kad jas labiausiai stebino ir džiugino senolių optimizmas bei energingumas.

„Žmonės, kurie tiek daug patyrė, sako, kad mes dabar gyvename pačius geriausius laikus – džiaukimės, jei kažko netyčia truputį trūksta – pakovokim už tai. Mes, išties, niekuo negalim jų nustebinti, nes per 100 metų jie patyrė visko“, – įsitikinusi albumo „100 metų kartu“ fotografė Monika Požerskytė.

Daugiau apie projektą – pokalbyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.