Kultūra

2018.02.14 12:03

Atsisiųskite nemokamai: Nepriklausomybės Akto įkvėptas šriftas „Signato“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.14 12:03

„Signato“ – tai Nepriklausomybės Akto įkvėptas šriftas, kuris gimė specialiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Kurtas ilgiau nei 4 mėnesius, „signato“ turi lotyniškas, vokiškas ir lietuviškas raides ir daugiau nei 450 simbolių.

„Šio šrifto atsiradimą inspiravo pats faktas, kad kai buvo atrastas Nepriklausomybės Akto raštas Berlyne, Lietuva džiaugėsi, bet vėliau paaiškėjo, kad jis teisiškai nepriklausys Lietuvai, tai bus Vokietijos nuosavybė. Tuomet galvoje sukosi mintis, kaip padaryti, kad jis priklausytų visiems Lietuvos žmonėms. Vokietija sutiko jį paskolinti, bet mes norėjome jį ištraukti iš po stiklo ir duoti žmonėms juo naudotis. Jo pagrindu sukūrėme šriftą, jį suskaitmeninome, žmonės galės jį atsisiųsti iš internetinės svetainės ir galės juo laisvai naudotis. Rašyti, siųsti sveikinimus, dalintis mintimis, laisvės mintimis“, – tikisi idėjos autorius Ignas Kozlovas.

Siekiant, kad šriftas būtų kuo natūralesnis, kai kurioms raidėms sukurtos kelios versijos priklausomai nuo to, ar raidė yra žodžio pradžioje, ar pabaigoje, su kokiais simboliais ji sujungiama. Kūrėjai sako, kad net ir tas pats žodis, parašytas kelis kartus, gali atrodyti skirtingai.

Nuo trečiadienio šį šriftą galima parsisiųsti čia.

Išsamiau – Audros Avižiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt