Naujienų srautas

Kultūra2018.02.13 16:52

Išskirtinė P. Picasso keramikos paroda – lyg menininko virsmo veidrodis

Danijoje pristatyta Pablo Picasso keramikos darbų paroda. Kai maždaug prieš 50 metų menininkas susižavėjo keramika, jis siekė kurti dirbinius, kurie būtų įperkami ne tik turtuoliams, tačiau šiandien jo darbai pasaulio aukcionuose parduodami už didžiules sumas.

Danijos Luizianos modernaus meno muziejuje esančioje ekspozicijoje pristatomus kūrinius šiai parodai paskolino kūrėjo šeima bei P. Picasso muziejai Paryžiuje ir Barselonoje. Menininko anūkas sako, kad ši paroda – išskirtinė.

„Ši paroda ypatinga ne tik todėl, kad joje surinkta beveik P. Picasso sukurtų 200 keramikos dirbinių. Čia pristatoma daugybė su šiais dirbiniais atliktų mokslinių tyrimų. Jie atskleidžia, kaip per 20 metų vystėsi P. Picasso kūryba“, – pasakoja P. Picasso anūkas Bernardas Ruizas-Picasso.

Nors pasaulis labiausiai žavisi menininko dailės šedevrais, svarbūs ir jo keramikos dirbiniai. Eksperimentuoti su keramika jį įkvėpė viena paroda Pietų Prancūzijoje, po kurios jis net ten persikėlė ir daugiau nei du dešimtmečius bendradarbiavo su vietos keramikais.

Daugiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi