Kultūra

2018.02.13 11:22

AGATA primena muzikantams: nepamirškite pinigų už panaudotus įrašus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.13 11:22

Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA tradiciškai kviečia muzikantus atsiimti jiems priklausantį atlyginimą už jų kūrybą, skambėjusią viešojoje erdvėje. Pasak AGATA direktorės Agnės Begetės, muzikantų atlygis gali labai skirtis – nuo 15 centų iki 15 tūkstančių eurų.

Pasak AGATA vadovės, šįkart muzikantams už jų įrašų panaudojimą paskirstyta suma siekia per 1 mln. eurų. Kiekvieno muzikanto uždarbis skiriasi  – priklauso nuo populiarumo.

„Kaip mes sakome, nuo 15 centų iki 15 tūkstančių eurų. Gali varijuoti“, – sako A. Begetė.

Iš viso AGATA Lietuvoje vienija per 6 tūkst. muzikantų. Tiesa, kadangi yra atstovaujama ir užsienio kūrėjams, kurių muzika naudojama Lietuvoje, šįkart iš viso pinigai paskirstomi apie 19 tūkst. muzikantų.

Kompozitorius, grupės „Žalvarinis“ lyderis Robertas Semeniukas pabrėžia, kad šis pinigų paskirstymas yra sveikintinas, nes muzikos kūrėjams, kurių vis daugėja, parama itin svarbi.

„Jų veikla yra pastebima. Matoma iš būsimos knygų mugės „Muzikos salės“, iš muzikantų gausos. Jų noras dalyvauti tik auga, tai parodo, kad muzikos rinka, kuri yra labai maža, po truputį plečiasi, kokybė gerėja. Tai labai džiugina. <...> Šis kvietimas yra naudingas, nes menininkams labai reikia paramos. Tu negali iš savo koncerto uždarbio sutaupyti įrašams. <...> Nesvarbu skaičiai – jei jie yra, tai jau yra gerai“, – sako R. Semeniukas.

Daugiau apie tai ir asociacijos AGATA organizuojamą Vilniaus knygų mugės „Muzikos salę“ – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.