Naujienų srautas

Kultūra2018.02.12 23:09

Plungėje atidaryta vaikų biblioteka

Jaunieji Plungės skaitytojai pagaliau turi savo biblioteką. Joje – erdvės įvairaus amžiaus vaikams.  

Plungės vaikų biblioteka duris atvėrė rekonstruotame, prieš daugiau kaip aštuonis dešimtmečius statytame name, pačioje kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro parko pradžioje. 600 kv. m bibliotekos erdvė pritaikyta įvairaus amžiaus vaikams. Pirmame aukšte įrengtos patalpos mažiausiems – darželinukams bei pradinukams. Antrame aukšte – erdvės paaugliams. Jose – kompiuterių kambarys, stalo žaidimai. O palėpėje vyks įvairūs kūrybiniai ir edukaciniai užsiėmimai.

„Praktiškai mamytės jau su vežimėliais gali pas mus atvažiuoti, po to darželinukai mažieji, po to jau paaugliukai ir po to jau jie tampa suaugusiais skaitytojais. Tai yra labai svarbu. Jeigu mes neužauginsime jaunojo skaitytojo, tai mes ir neturėsime suaugusio skaitančio žmogaus“, – sakė Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.

Vaikų bibliotekoje – daugiau kaip 14 tūkst. knygų ir kitų leidinių.

„Niekada knygų nebūna per daug bibliotekoje ir ypač naujų knygų. Ir kiek įmanoma stengiamės, aišku, tas naujas knygas gauti, tačiau ne visada jų pakanka. Bet manau, kad dabar, turėdami naujas patalpas, gal sulauksime ir truputį daugiau knygų“, – kalbėjo Plungės vaikų bibliotekos vedėja Kristina Pilitauskienė.

Duris atvėrus Plungės vaikų bibliotekai baigtas kone dešimtmetį trukęs projektas. Be šio pastato rekonstruota ir kunigaikščio Mykolo Oginskio Plungės dvaro laikrodinė oranžerija. Į ją prieš 6 metus įsikėlė viešoji biblioteka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi