Kultūra

2018.02.12 14:47

Insulto ištiktas K. Smoriginas gydosi ligoninėje: žmona tikina – jam netrūksta optimizmo

15min.lt2018.02.12 14:47

Dar prieš kelias dienas aktorius, muzikantas Kostas Smoriginas (64) savo intensyvioje dienotvarkėje vos spėjo žymėti nuveiktus ir dar laukiančius darbus. Spektakliai, koncertai, miuziklo premjera – veiklos jam niekuomet netrūko. Tačiau, kaip kartais sakoma, žmogus planuoja, o Dievas juokiasi – K. Smoriginas netikėtai atsidūrė ligoninėje.

Šią žinią 15min patvirtino ir K. Smorigino žmona, aktorė Dalia Brenciūtė (62). Pasak jos, penktadienį vyrui buvo atlikta prostatos operacija, o jos metu jį ištiko insultas.

„Daug čia tų ligų vienu metu sukrito. Bet nieko, Kostas jaučiasi gerai, protas veikia, su galva viskas gerai, o ir vaikščioti gali. Tik nelabai kairę ranką valdo, negali kompiuteriu dirbti, telefono nulaikyti“, – 15min sakė D. Brenciūtė.

Kol kas K. Smoriginas gydysi Santaros klinikose, o jei viskas gerai, ketvirtadienį turėtų būti išleistas namo. Vėliau jam numatyta reabilitacija Palangoje.

Tai jau ne pirmas kartas, kai aktorių ištinka insultas. panašią situaciją jam teko išgyventi prieš devynerius su puse metų. O ir pasekmės buvo panašios – tąkart K. Smoriginas kurį laiką negalėjo valdyti dešinės rankos. „Tuomet viskas atsistatė, tikimės, kad ir dabar atsistatys. Tačiau, žinoma, reikia laiko. Gal tokie metai mums čia, viskas susidėjo. Nors tikimės, kad greit gal pasibaigs visos tos ligos“, – kalbėjo D. Brenciūtė.

Pasak jos, K. Smoriginas jaučiasi neprastai, kaip pati sako, jis yra nusiteikęs greičiau pasveikti ir daryti viską, kad netrukus atsigautų. „Žmogus yra pilnas optimizmo“, – patikino aktoriaus žmona.

Dėl netikėtai pakrypusių įvykių, K. Smoriginui teko keisti darbinius planus. Pirmadienį paaiškėjo, kad vasario 16 dieną iškilmingame miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ parodyme Vilniuje „Siemens“ arenoje Pono Tvardovskio vaidmenį turėjusį atlikti aktorių pakeis Vladas Bagdonas.

„Mes patys pasiūlėme Vladą Bagdoną, manau, kad jis puikiai galėtų tai padaryti, puikiai pakeisto Kostą“, – 15min sakė D. Brenciūtė.

Dėl sveikatos problemų K. Bagdonui teks sustabdyti veiklą ir „Domino“, ir Jaunimo teatruose. Kol kas planuojama, kad į sceną aktorius grįš maždaug po trijų mėnesių, pavasario pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.