Kultūra

2018.02.11 19:47

K. Donelaičio muziejų ir Kidulių dvarą tvarkys už ES pasienio bendradarbiavimo projektams skirtas lėšas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.11 19:47

Pasirašyta sutartis, pagal kurią jau kitais metais žadama sutvarkyti Kristijono Donelaičio muziejų bei kleboniją Tolminkiemyje bei Šakių rajone Kidulių dvaro svirną. Tam prireiks apie milijono eurų. Pinigų tikimasi iš Europos Sąjungos pasienio bendradarbiavimo projektams skirtų lėšų.  

Šakių savivaldybė, viešoji įstaiga Nemuno Euroregiono Marijampolės biuras „Nemunas“ ir Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus parašais patvirtino – jau kitąmet gavus finansavimą Tolminkiemyje bus tvarkomi Kristijono Donelaičio muziejus bažnyčioje, kur poetas ir kunigas kriptoje palaidotas, senoji klebonija bei Kidulių dvaro svirnas.  

K. Donelaičio muziejuje planuojama  įrengti geoterminį šildymą, pakeisti inžinerinius tinklus, sutvarkyti vidų. 

Muziejaus tvarkybos planas jau rengiamas. Šalia esanti senoji klebonija  apgriuvusi labiau – reikia restauruoti sienas, stogą, tvarkyti aptrupėjusius pamatus, inžinerinius tinklus. Jau dabar galvojama, kaip atgaivinti dailės plenerus, parke ąžuoliukų sodinimo tradiciją ir į Tolminkiemį pritraukti kuo daugiau turistų iš Lietuvos.

Jau parengtas ir Šakių rajone esančio devyniolikto amžiaus vidurio Kidulių dvaro svirno tvarkymo planas. Lig šiol išlikę daugiau nei 20 įvairių dvaro statinių – rūmai, oficina, kalvė, sūrinė ir kiti.

Buvusiame svirne planuojama įrengti ekologinio turizmo centrą.

Rusija bendriems su Lietuva projektams žada skirti daugiau nei 8 mln. eurų.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.