Naujienų srautas

Kultūra2018.02.08 13:45

Vilniuje atidengtas paminklas broliams Vileišiams

LRT.lt 2018.02.08 13:45

Sostinėje, Tado Kosciuškos gatvės skvere, atidengtas paminklas tautiškumo skatintojams broliams Petrui, Jonui ir Antanui Vileišiams.

Paminklą atidengė J. Vileišio dukra Rita Vileišytė Bagdonas, proanūkis Gediminas Tursa, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos istorijos instituto direktorius Rimantas Miknys.

Statyti paminklą broliams Vileišiams, palikusiems ryškų pėdsaką šalies politiniame, kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime, buvo nuspręsta viename iš didelės Vileišių giminės suvažiavimų. Sostinės savivaldybė rūpinosi skvero atnaujinimu, o paminklu – viešoji įstaiga „Vileišių kolegija“.

Pasak asociacijos „Vileišių fondas” vadovo  Gedimino Tursos, stalo idėjos autoriai siekė šiuo simboliu pabrėžti glaudų brolių tarpusavio ryšį ir jų santykius su tauta, kurios labui darbavosi. Trijų metrų aukščio paminklą iš bronzos, vaizduojantį už stalo sėdinčius brolius Petrą, Antaną ir Joną Vileišius sukūrė skulptorius Regimantas Midvikis bei architektai Linas Krūgelis ir Ričardas Krištapavičius. Pasak Vilniaus savivaldybės, brolių Vileišių skvero rekonstrukcijai prireikė apie 80 tūkst. eurų, o paminklo statybos darbus finansavo asociacija „Vileišių fondas”. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi