Kultūra

2018.02.07 23:51

Parodoje „Einantis laikas“ 100 menininkų pristato 100 laikrodžių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.07 23:51

Vilniuje, dailės akademijos galerijoje, atidaryta paroda, skirta Valstybės atkūrimo šimtmečiui. Joje – įvairių sričių menininkai eksponuoja laikrodžius, skaičiuojančius naujo šimtmečio laiką.  

Parodoje „Einantis laikas“ dalyvaujantys skirtingų sričių ir kartų menininkai – 100 kūrėjų iš parodos kuratorių gavo laikrodžio mechanizmą su vienodo dydžio 30 cm skersmens ciferblatu, ant kurio pasiūlė interpretuoti šimtmečio, nepriklausomybės temas, atskleidžiant individualų stilių, sukurti laikrodį Lietuvai. 

Meniškai apipavidalintas laikrodžio ciferblatas ar korpusas nėra naujovė Lietuvos dailėje, sako parodos kuratorė Rūta Eidukaitytė. Juos kaip paveikslinius paviršius prieš keletą dešimtmečių yra naudoję menininkai Jūratė Mykolaitytė, Raimundas Sližys ar Mindaugas Skudutis, Algirdas ir Klaudijus Petruliai, senieji Petrulių darbai taip pat eksponuojami parodoje.

Beveik visi laikrodžiai parodoje eina ir, kaip sako parodos kuratorė, skaičiuoja naujo šimtmečio laiką, išskyrus kelis – Mindaugo Skudučio laikrodis laiką skaičiuoja atgal, o Eugenijaus Cukermano yra be rodyklių.

Ekspozicijoje galima išvysti Stasio Eidrigevičiaus, Mikalojaus Povilo Vilučio, Giedriaus Jonaičio, Jono Daniliausko, Birutės Zokaitytės, Sauliaus Vaitiekūno darbus. Skulptorius Arvydas Ališanka – vienas iš nedaugelio eksponuoja laikrodį kaip skulptūrinį objektą.

Paroda galerijoje „Akademija“ veiksi iki vasario 17 d., vėliau bus eksponuojama Kaune, „Parko“ galerijoje.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.