Naujienų srautas

Kultūra2018.02.05 22:45

Kaune surengta „Pelėdų kalno“ premjera

Kauno muzikiniame teatre pirmadienio vakarą pristatyta išankstinė režisieriaus Audrius Juzėno istorinio kino filmo „Pelėdų kalnas“ premjera, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Vasario 15-ąją antroji bus surengta Vilniuje, o žiūrovai kino teatruose išvys nuo vasario 16-osios.

Audriaus Juzėno režisuotoje vaidybinėje dramoje „Pelėdų kalnas“ vaizduojamas laikotarpis po Stalino mirties. Okupuotoje Lietuvoje sovietiniam režimui neįtinkantys ar jam besipriešinantys žmonės terorizuojami, žudomi ir tremiami į Sibirą. Karą išgyvenusios jaunosios kartos pasirinkimas – bandyti emigruoti, pasitraukti į mišką ar tiesiog prisitaikyti. Pagrindiniai vaidmenys kino juostoje patikėti debiutuojantiems jaunosios kartos aktoriams.

„Tikiuosi, filmą žiūrės iš meninės pusės, nes vis dėlto manau, kad tai – svarbiausias aspektas man kaip aktoriui, o filmas apie to meto žmones, apie jaunąją pokario kartą, apie tam tikrą duoklės atidavimą tiem žmonėm, kurie paaukojo už mūsų laisvę savo gyvybę, savo kraują, savo įsitikinimus“, – sakė aktorius Aidas Jurgaitis.

„Šitas filmas buvo man buvo tokia savotiška kino mokykla su režisierium, tas pirmas toks darbas buvo, ir jisai atrodo labai rūpinosi mumis – jaunais. Tai kiekviena diena buvo naujai išgyventa, vis atrasdavai kažką naujo“,  – pasakojo aktorius Arnas Danusas.

Kino juostos kūrėjus patraukė Kaune pokario metų autentiką išlaikę pastatai ir erdvės – daugiau nei pusė scenų čia ir filmuota. Būtent todėl „Pelėdų kalno“ kūrėjai pirmąją išankstinę premjerą surengė Kaune.

„Iki šio vakaro mes žygiavom 3 metus, scenarijaus autorius netgi ilgiau. Kritikos žinau, kad neišvengsime, kaip visada, bet žinau, kad padarėm maksimaliai ką galėjom ir manau, kad pretenduojam būti vienu didžiausių lietuviškų filmų“, – teigė prodiuserė Justina Ragauskaitė.

Antroji, išankstinė „Pelėdų kalno“ premjera vyks vasario 15 d. Vilniuje. Šalies kino teatruose filmas bus rodomas nuo vasario 16-osios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi