Naujienų srautas

Kultūra2018.02.06 12:17

Mirė kino operatorius A. Kemežys

BNS 2018.02.06 12:17

Pirmadienį mirė žymus kino operatorius Audrius Kemežys, pranešė Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

44–erių menininkas mirė po sunkios ligos.

A. Kemežys yra pelnęs Europos kino festivalių apdovanojimų, nufilmavęs per trisdešimt kino juostų, tarp kurių – „Kenotafas“, „Raminas“, „Aš perėjau ugnį, tu buvai su manimi“, „Moteris ir ledynas“ (rež. Audrius Stonys), „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė), „Pokalbiai rimtomis temomis“, „Specialistė“, „Balkonas“ (rež. Giedrė Beinoriūtė), „Radviliada“ (rež. Ramunė Rakauskaitė), „Prieš parskrendant į Žemę“ (rež. Arūnas Matelis), „Senekos diena“ (rež. Kristijonas Vildžiūnas).

Pasak kolegų, A. Kemežys turėjo unikalų gebėjimą pamatyti, užfiksuoti, parodyti žiūrovams smulkiausias kasdienybės detales, akimirkas, smulkmenas, sukurti savitą paties operatoriaus pasaulį. Jis buvo ypač etiškas operatorius.

A. Kemežys pernai už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ pelnė „Auksinę gervę“, 2015 metais už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno ir kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“ jis paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi. Geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju jis pripažintas ir 2010 metais.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos nuotr.

2015 metais A. Kemežys buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

Birštone gimęs A. Kemežys baigė Kino ir televizijos operatoriaus specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Atsisveikinimas su A. Kemežiu – vasario 6 d., nuo 19 iki 21 val. ir vasario 7 d. nuo 9 iki 14 val. laidojimo namuose Paco g. 4, Vilniuje (prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios), 2 salėje; o vasario 7 d. nuo 15 iki 19 val. ir vasario 8 d. nuo 8 iki 13 val. – Vilniaus Bernardinų bažnyčioje.

Šv. Mišios bus aukojamos vasario 8 d. 12:00 val. Iš Bernardinų bažnyčios urna bus išnešama vasario 8 d. 13:00 val. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi