Naujienų srautas

Kultūra2018.02.02 10:28

Vilniaus knygų mugėje 2018 nusidrieks ypatinga vaikų talentų gatvė

LRT.lt 2018.02.02 10:28

Tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet taps ypatinga pramogų erdve vaikams. Vasario 22–25 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vaikų literatūros salėje (4 salė) vaikų ir paauglių literatūros leidykla „Nieko rimto“ visus kvies į ištisą gatvę, kurioje vyks įvairiausi užsiėmimai su mylimiausiais vaikų literatūros autoriais ir dailininkais. Niekorimtiškoje gatvėje nuo ketvirtadienio iki sekmadienio bus galima ne tik įsigyti leidyklos produkcijos, bet ir pabendrauti su knygų autoriais, kurti ir žaisti. Leidyklai „Nieko rimto“ tai jau penkioliktoji knygų mugė. Apie tai, kuo ypatinga ji bus šiemet – kalbinama Sigutė Ach – kiekvienais metais mugėje kurianti vis naują leidyklos „Nieko rimto“ erdvę drauge su kolektyvu.

„Šiemet noriu, kad itin matomi būtų jaunieji Lietuvos autoriai: rašytojai, dailininkai. Jų tarsi jaunų – jaunų ir kūrybingų – yra tikrai nemažai. Jie žada būti atviri ir linksmi – yra parengę nemažai edukacinių užsiėmimų savo skaitytojams. Kad visi norintys tilptų, „Nieko rimto“ stende sukursime gatvę vaikų talentams. Joje visas keturias dienas be pertraukų mažieji galės bendrauti su dailininkais ir rašytojais, gauti jų autografus ir nupiešti savo talentus. Šiemet svarbi idėja – vaiko gabumai – kurie lyg sėklos, gali būti auginami. Reikia tik šiek tiek pasitikėjimo savimi, o jo, tikiuosi, „Nieko rimto“ autoriai tikrai padės susirasti“, – sakė kūrėja.

Knygų mugę Sigutė Ach vadina labiausiai jaudinančiu metų įvykiu, „prie kurio niekad nepripranti“. Šiemet, kai visų mintys sukasi apie Lietuvos valstybės šimtmetį, „Nieko rimto“ sukvietė leidyklos naujausius ir mylimiausius lietuvių autorius ir dailininkus į bendrą lietuvišką gatvę, kur jie visą laiką galės bendrauti su skaitytojais, pasakoti apie jų prisijaukintus veikėjus, kartu piešti ir žaisti. Su skaitytojais visas keturias dienas bendraus Sigutė Ach, fotografas Marius Čepulis, rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius, muzikuojantis Virgis Šidlauskas ir debiutuojanti Jolita Zykutė.

„Nieko rimto“ mokytojus, tėvus ir leidėjus kvies į diskusiją apie interaktyvias knygas ir jų įtaką vaikų norui skaityti. Debiutuojanti autorė J. Zykutė ragins apsilankyti karališkose kūrybinėse dirbtuvėse. Rašytoja Neringa Vaitkutė su dailininke Marija Smirnovaite pakvies vaikus gaminti talismanų savo žaislams. Selemonas Paltanavičius surengs vaikams žaidimą-viktoriną „Kas parašė laišką iš girios?“. Iš viso per  keturias mugės dienas niekorimtiškoje gatvėje apsilankys beveik dvi dešimtys skirtingų lietuvių autorių ir dailininkų.

„Nieko rimto“ vaikų talentų gatvė su lietuvių rašytojais veiks parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vaikų literatūros salėje (4 salė) ir bus puiki erdvė vaikams, kurie nori sužinoti, kaip atsiranda knygos ir visiems tiems, kurie nori bent trumpam tapti tikrais kūrėjais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi