Kultūra

2018.01.31 16:04

Startuoja dokumentinio filmo „ToBeLT: Vakarų pakrantė, JAV“ gamyba

LRT.lt2018.01.31 16:04

JAV gimusi Jurgio Didžiulio iniciatyva „To Be LT“ pavirto į didelį visuomeninį judėjimą, kurio suvienytos bendruomenės dėka sėkmingai užbaigta pirmoji projekto organizuota sutelktinio finansavimo (crowdfunding) „Indiegogo“ kampanija. Šios kampanijos metu buvo siekiama surinkti pakankamai lėšų dokumentinio filmo apie JAV Vakarų pakrantėje gyvenančias lietuvių bendruomenes gamybai. Visa filmui reikalinga medžiaga buvo surinkta praėjusių metų rudenį vykusios „To Be LT“ komandos kelionės pas JAV Kalifornijos ir Nevados lietuvių bendruomenes metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„To Be LT“ projektas sėkmingai užbaigė pirmąją sutelktinio finansavimo (crowdfunding) „Indiegogo“ kampaniją. Surinkta didelė dalis dokumentinio filmo apie JAV Vakarų pakrantėje gyvenančias lietuvių bendruomenes kūrimui reikalingų lėšų.

„Džiaugiamės, kad pridėjus Lietuvių Fondo skirtą dviejų tūkstančių JAV dolerių paramą beveik pasiektas užsibrėžtas 10 tūkst. dolerių tikslas. Tai įrodo, kad susitelkę mes, viso pasaulio lietuviai, galime pasiekti bet kokį tikslą,“ teigė projekto vadovė Agnė Vertelkaitė. Anot jos, kampanijos sėkmė dar kartą paliudijo, kokia galinga gali būti bendruomenė, kai veikia išvien ir prisideda visais galimais resursais bei skatina tai darytis kitus.

Dokumentinio filmo gamybą finansavo ne tik individualūs asmenys, tačiau ir verslo įmonės bei organizacijos: Kalifornijos lietuvių kredito sąjunga, Pasaulio lietuvių meno taryba, Čikagos lietuvių įmonė „SolidBuild“, Kalifornijos lietuvių tautiniai namai ir kt.

„Be galo didžiuojuosi savo komanda! Lietuvoje žmonės mėgsta „palaikyti“ tokias iniciatyvas ir ploti per petį, bet labai vangiai atidaro pinigines. Ir tai, ką daro mūsų komanda, keičia žmonių požiūrius ir įtikina, kad neužtenka vien „palaikinti“ ir pasidalinti socialiniuose tinkluose – jeigu jums patinka tam tikras visuomeninis projektas, tuomet reikia ir prisidėti finansais“, – teigia projekto sumanytojas J. Didžiulis.

Anot kūrėjų, šis filmą dienos šviesą išvys vasaros pradžioje.

„To Be LT“ projektu siekiama sutelkti viso pasaulio (tarp jų ir Lietuvoje gyvenančių) lietuvių bei iš Lietuvos kilusių žmonių bendruomenes, atrasti ir atskleisti mūsų daugialypę tapatybę, kuria galime didžiuotis, ją vertinti ir dalintis su aplinkiniais.

„To Be LT“ Lietuvą mato kaip globalią bendruomenę, todėl siekia jos viziją paversti realybe: istorijomis ir gyvais pasakojimais iš viso pasaulio parodydami, jog mūsų Lietuva yra gyva, kurianti, sienomis neapribota visuomenė.

Tad „To Be LT“ projektas toliau ieško finansinės paramos, kad galėtų tęsti savo misiją – telkti ir vienyti globalią lietuvių bendruomenę, kuriant šiltą, žmogišką ryšį tarp viso pasaulio lietuvių ir padedant vieniems kitus pažinti ir geriau suprasti. Tam tikslui organizuojami renginiai, kurių metų surinktos lėšos bus skirtos „To Be LT“ projekto plėtrai ir vystymui.

Vienas šių renginių vyks Vilniuje jau šį penktadienį nuo 20 val. tad visi norintys prisidėti prie „ToBeLT“ projekto iniciatyvų ar artimiau su juo susipažinti yra kviečiami į J. Didžiulio interaktyvų muzikinį nuotykį „From Spectate to Participate“. Daugiau apie renginį – čia

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.